Wyjątkowe Srebrne Gody.


Miniona edycja Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT była absolutnie wyjątkowa – pod każdym względem! Swoją oferte zaprezentowało 406 firm – jeszcze więcej firm niż w roku ubiegłym. Przez trzy dni EXPO Kraków skupiło uwagę kilkunastu tysięcy przedstawicieli branży stomatologicznej. Prezentacja branżowych nowości, udział zagranicznych misji gospodarczych, prestiżowy Kongres Dental Spaghetti, wyjątkowa edycja Krakdent-edu oraz podniosła atmosfera jubileuszu pozwalają stwierdzić, że były to najlepsze z dotychczasowych Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT.

Każdego roku o wyróżnienie w Konkursie o Medal Najwyższej Jakości KRAKDENT walczy kilkanaście polskich i zagranicznych firm, które prezentują innowacyjne produkty z branży stomatologicznej. To prestiżowa rywalizacja, która na stałe wpisała się w tradycję organizacji wydarzenia. Medale jubileuszowej edycji zostały wręczone podczas uroczystej gali, odbywającej się pierwszego dnia Targów. Komisja konkursowa oceniała produkty w 5 kategoriach: sprzęt, aparatura diagnostyczno-zabiegowa oraz instrumentarium stomatologiczne; sprzęt, aparatura oraz instrumentarium do techniki dentystycznej; materiały stomatologiczne i kliniczne; materiały pomocnicze, preparaty i urządzenia profilaktyczne; wydawnictwa, edukacja, oprogramowanie dla stomatologii.

– Bardzo interesujące jest to, że spośród pięciu nagrodzonych produktów w tym roku, trzy są produktami w 100% polskimi. To nie tylko dystrybutor czy jakaś część produktu polskiego, ale cały kompleksowy produkt łącznie z produkcją, dystrybucją i ewentualnym eksportem za granicę. Bardzo mnie to cieszy, bo dzięki temu stajemy się konkurencją na rynku międzynarodowym. Pokazujemy w ten sposób, że Polskę stać na dobry przemysł stomatologiczny i nie mamy się czego wstydzić. Jeżeli tylko będzie się rozwijał we właściwym kierunku to być może moi następcy za kilka lat powiedzą, że polskie produkty zdecydowanie biją na głowę zachodnie. Polak potrafi! – podsumowuje Przewodniczący Komisji Konkursowej prof. dr hab. Marek Ziętek.

Komisja Konkursowa przyznała również nagrodę specjalną za całokształt edukacyjny firmie Targi w Krakowie Sp. z o.o. za Targi KRAKDENT.

Doceniono też firmy, które nieprzerwanie od 25-ciu lat prezentują swoją ofertę na Targach KRAKDENT®. Podziękowania i statuetkę Smoka Wawelskiego otrzymały: Biodent Jankowiak Spółka Jawna, Hol-Dental Depot Urszula Chudziak, Megadenta, Poldent Sp. z o.o., Stern Weber Polska Krzysztof Błażejczyk, Stomed M. Kobierska, W. Kobierski Sp. J. i UNEX Marta Kaczor.

Podziękowania za wieloletnią i owocną współpracę przy promocji Międzynarodowych Targów Stomatologicznymi KRAKDENT otrzymały również: Wydawnictwo Czelej Sp. z o.o., ELAMED Sp. z o.o. Sp.k., Med Tour Press International Sp. z o.o. oraz Wydawnictwo Kwintesencja Sp. z o.o..

– W 1993 roku, kiedy startowały pierwsze targi stomatologiczne organizowane w Krakowie, nikt nie przypuszczał, że rokrocznie będzie to spotkanie tak wyjątkowe. Zaprezentowało się wówczas 39 wystawców, którzy – podobnie jak Organizatorzy – nie do końca wiedzieli jak rozwinie się ta obiecująca, choć wciąż niewielka inicjatywa. Przełomowy był rok 1997, kiedy imprezę – już pod nazwą KRAKDENT – po raz pierwszy organizowała firma Targi w Krakowie. Z roku na rok liczba Wystawców i Zwiedzających KRAKDENT stale wzrastała. Duże znaczenie dla rozwoju wystawy miało otwarcie nowoczesnych i kompleksowo wyposażonych hal Międzynarodowego Centrum Targowo-Konferencyjnego EXPO Kraków. Obecnie dla wielu Wystawców i Zwiedzających Targi KRAKDENT są najważniejszym wydarzeniem w roku. Bardzo nas to cieszy, ale i dodatkowo motywuje do działania. Nie ma mowy o odcinaniu kuponów – przed nami jeszcze sporo do zrobienia i ulepszenia. Kto stoi w miejscu – cofa się – podsumowuje Grażyna Grabowska, Prezes Zarządu Targów w Krakowie.Nasze stoisko cieszyło się jak zwykle bardzo dużym zainteresowaniem. Prym wiodło stanowisko z unitami Fimet NEO. Finowie wracają do Polski z przytupem, oferując ergonomiczne, wysokiej jakości unity dentystyczne, które mogą być dostosowane do potrzeb i preferencji każdego użytkownika.
Zaskoczyło nas, jak wielu gości pytało o system cyfrowej analizy zwarcia – T-Scan Novus. Było to o tyle nieoczekiwane, że zaburzenia okluzji to wciąż, mimo wszystko, lekceważona choroba. Te targi pokazały jednak, że świadomość w tym zakresie rośnie, zarówno wśród pacjentów, jak i stomatologów. Coraz więcej osób prywatnie interesuje się tym tematem zachęcając dentystów do zgłębiania tego zagadnienia.

W tym roku na naszym stoisku można było znaleźć także nasze sztandarowe urządzenia, kompresory i ssaki firmy Cattani, lasery Biolase oraz systemy radiologii firmy Soredex: pantomograf Cranex 3Dx i Digora Optime UV – aktualnie najbardziej ergonomiczny, zaawansowany i nowoczesny system obrazowania wewnątrzustnego. Obie marki wyróżnia przede wszystkim nowoczesność, niezawodność i jakość wykonania. Czujemy się w tym zakresie naprawdę ekspertami, dlatego cieszyła nas możliwość osobistych rozmów z gośćmi, którzy zasypywali nas gradem pytań. Była to miła okazja, aby zaprezentować naszą wiedzę i doświadczenie przy udzielaniu konkretnych i jasnych odpowiedzi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili w Krakowie. Liczymy na to, że zainspirowaliśmy Was do unowocześniania gabinetów.
Do Krakowa zapraszamy ponownie za rok, ale my widzimy się wcześniej – już we wrześniu CEDE – do zobaczenia!