Laser stomatologiczny


Laser stomatologiczny to urządzenie zdobywające coraz większe uznanie wśród profesjonalistów, którzy włączają je do swojej codziennej praktyki. Powszechne zastosowanie laserów w stomatologii to niedaleka przyszłość – jesteśmy na to przygotowani. W tej dziedzinie Biodent stawia na sprawdzoną niemiecką markę A.R.C. Laser.

Nieinwazyjna metoda leczenia – laser stomatologiczny

Dzięki mocy laserów stomatologicznych większość procedur dentystycznych można wykonać bezpiecznie i z minimalną inwazyjnością. Narzędzie to umożliwia zachowanie integralności zębów i pobliskich tkanek. Ułatwia także usuwanie próchnicy ze znacznie większą precyzją. Laser niszczy bakterie, wyjaławiając ubytek, bez konieczności sięgania po wiertło czy stosowania pośrednich metod, takich jak korony czy mosty. Takie postępowanie pozwala zmniejszyć koszty leczenia, a także podnieść jego komfort. W wielu przypadkach przestaje być konieczne stosowanie środków znieczulających czy narzędzi emitujących nieprzyjemne dla pacjenta wibracje.

Zaletą laserów jest także możliwość wykonywania bezkrwawych zabiegów na dziąsłach. Po ich zastosowaniu nie występuje obrzęk. Innymi sposobami na zastosowanie laserów stomatologicznych jest usuwanie przerostów tkanek i włókniaków w obszarze jamy ustnej, podcinanie wędzidełek wargi czy pogłębianie przedsionka jamy ustnej. Zabiegi te zwykle są zupełnie bezbolesne.

Wraz z rozwojem swoich umiejętności, dentysta zwiększa zakres i liczbę zabiegów oferowanych pacjentom, gwarantując im najlepszą możliwą opiekę, osiągając szybki zwrot z przeprowadzonej inwestycji.

Zachęcamy go przeglądania naszej oferty – posiadamy również między innymi aparaty pantomograficzne.