T-Scan Novus

T-Scan Novus firmy Tekscan to jedyny system cyfrowej analizy zwarcia do zastosowania w stomatologii.

T-Scan Novus do cyfrowej analizy zwarcia to niezawodne i łatwe w obsłudze kliniczne urządzenie diagnostyczne, które rejestruje i analizuje siły kontaktów zwarciowych w czasie za pomocą ultra cienkich czujników elektronicznych. Na podstawie uzyskanych danych cyfrowych klinicyści mogą sprecyzować interferencje okluzyjne, szybko je usuwać i leczyć pacjentów z dużo większą dokładnością niż kiedykolwiek przedtem.


 • T-Scan jest doskonały jako pomoc wizualna, co pomaga pacjentom lepiej zrozumieć ich problemy okluzyjne, a co za tym idzie wdrożyć leczenie, które może być konieczne, by zrównoważyć siły zgryzu.
 • System T-Scan Novus wyposażony jest w kompletny system zarządzania kartotekami pacjentów, który upraszcza przechowywanie danych pacjentów i sprawdzanie zapisów nt. kontaktów zwarciowych oraz sprawia, że system ten jest nieodłącznym elementem klinicznego stanowiska pracy odpowiedzialnego za diagnostykę i leczenie dysfunkcji narządów żucia i stawów skroniowo-żuchwowych.
 • Najnowsze oprogramowanie w wersji 10 pozwala na integrację systemu ze skanerami wewnątrzustnymi generującymi pliki w formacie STL. Dzięki możliwości importu wycisków cyfrowych i integracji z modelem łuku uzyskiwanie i analiza danych cyfrowej okluzji są łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.
 • T-Scan pozwala na wyróżnienie praktyki na tle innych dzięki supernowoczesnej technologii, ograniczenie do minimum korekt i nieodpłatnych wizyt powtórnych, a także na udoskonaloną komunikację i edukację pacjentów na temat okluzji.
 • Czujnik T-Scan jest zaprojektowany tak, aby zapewnić wysoką rozdzielczość, dokładność i powtarzalność wyników. Wykorzystując lata doświadczeń, czujnik dostarcza, dzień po dniu, precyzyjnych rezultatów.
 • Poprzez dodatkowy moduł integracyjny TSCAN/BioEMG możliwa jest współpraca z elektromiografem BioEMG III (BioResearch) w zakresie równoległej analizy danych.

Pewność dokonania korekty zgryzu nawet w najbardziej trudnych przypadkach

Czujnik T-Scan

Czujnik T-Scan jest zaprojektowany tak, aby zapewnić wysoką rozdzielczość, dokładność i powtarzalność. Wykorzystując lata doświadczeń, czujnik dostarcza dzień po dniu precyzyjnych rezultatów.

Cechy czujnika T-Scan:


   Bardzo cienka powierzchnia;
   wysoka rozdzielczość dla precyzyjnego dostarczenia danych;
   możliwość wielokrotnego użytku dla jednego pacjenta (zimna sterylizacja pomiędzy wizytami);
   wytrzymałość 15-25 nagryzień;
   dostępność w dużych i małych rozmiarach;
   łatwy do instalacji w rękojeści Novus.

T-SCAN Novus jest nowym całkowicie zmodernizowanym modelem dostępnym w Polsce od początku października 2015.

Obecnie oferowany jest z najnowszym oprogramowaniem wersji 10.

Specyfikacja

Parametry techniczne:

Typ podłączenia USB2.0 Standard typu A
Kompatybilność z architekturą CPU 64 bit
Długość kabla 3 m
Standardowo prędkość skanowania 175 Hz
Prędkość skanowania turbo do 500 Hz (tryb Turbo)
Zasilanie z portu USB komputera
Zużycie energii200 mA (maks.) przy 5V DC
Wymiary183 x 57 x 31 mm
Waga0,23 kg