Najlepsze marki dla najlepszych praktyk stomatologicznych

Polecamy wyłącznie sprzęt, który gruntownie przetestowaliśmy.

ACTEON

Założona na początku lat 80-tych, grupa SATELEC - PIERRE ROLLAND zmieniła w 2003 roku nazwę na ACTEON, ale niezależna historia obu firm sięga dużo dalej. Laboratoria  PIERRE ROLLAND powstały w 1946 roku. W 1970 roku powstała firma SATELEC w Bordeaux we Francji. Połączenie obu laboratoriów nastąpiło w 1986 roku. Przedsiębiorstwo rozwijało się bardzo dynamicznie zdobywając rynki na całym świecie i przejmując kolejne marki, m.in. w roku 2001 SOPRO. Aktualnie grupę ACTEON tworzą trzy firmy: ACTEON SATELEC, ACTEON PIERRE ROLLAND oraz ACTEON SOPRO.

ACTEON SOPRO projektuje rozwiązania do obrazowania. Inżynierowie firmy są ekspertami zarówno w elektronice, optyce, cyfrowym przetwarzaniu obrazów jak i w projektowaniu oprogramowania. Sopro oferuje szeroką gamę produktów poświęconych zagadnieniom obrazowania cyfrowego, który obejmuje, kamery wewnątrzustne (Sopro 617, Sopro 717), cyfrowe system radiografii (SOPIX2 czy PSPIX) i przetwarzania obrazu. Wszystkie te produkty są w rankingu wśród najlepszych jednostek na rynku.

ACTEON SATELEC produkuje i sprzedaje urządzenia stomatologiczne oraz medyczne. Pod tą marką produkowane są także RTG X-MIND, czy najbardziej zaawansowany obecnie na rynku 3D-CBCT WHITEFOX™. Asortyment firmy ACTEON SATELEC jest stale zwiększany w celu uwzględnienia ostatnich innowacji czy rewolucji technologicznych.

Grupa ACETON to liderzy w swoich dziedzinach, dlatego Biodent w swojej ofercie ma kamery wewnątrzustne i system radiografii cyfrowej SOPIX 2 marki Sopro oraz Aparat RTG – X Mind Unity – marki Satelec.


Produkty Acteon w naszej ofercie:
SOPRO 617 SOPRO 717 SOPROCARE SOPROLIFE

A.R.C. Laser

A.R.C. Laser jest synonimem technologii laserowej "Made in Germany". Wszystkie badania i rozwój laserów odbywają się w Niemczech. Międzynarodowy sukces spowodował, że A.R.C. jest jedną z najsilniejszych na świecie firm zajmujących się technologiami laserowymi oraz produkcją laserów stomatologicznych.

Korzenie tej prywatnej firmy z Norymbergi sięgają do długiej historii zastosowania lasera w medycynie. Obecnie A.R.C. Laser jest firmą specjalizującą się w rozwoju, produkcji i sprzedaży systemów laserowych w dziedzinach takich jak otolaryngologia, okulistyka, chirurgia estetyczna i dermatologia, oraz flebologia i stomatologia.


Produkty A.R.C. w naszej ofercie:
Laser diodowy FOX

ARIBEX NOMAD

Aribex NOMAD, to prekursor w swojej dziedzinie. Jako pierwsza na świecie firma dostarczyła w roku 2005 na rynek bezprzewodowy, zasilany akumulatorem, przenośny aparat rentgenowski, który spełniał najwyższe standardy przewidziane dla aparatów zębowych. Szukając najlepszych partnerów Biodent zdecydował się w 2010 roku podjąć współpracę z firmą Aribex, bo fakt, iż jest to lider w dziedzinie rentgenowskich aparatów przenośnych, dawał gwarancję jakości i innowacyjności.


Produkty Aribex NOMAD w naszej ofercie:
NOMAD Pro 2

BIORESEARCH

„Lepsza diagnostyka. Lepsze możliwości leczenia. Lepsze doświadczenie pacjenta. Lepszy wybór poprzez lepsze narzędzia!” to kluczowe zagadnienia na jakie stawia ta firma - a my zgadzamy się z nimi.  Bioresearch Associates, Inc. rozwija i produkuje wysoce innowacyjne i zaawansowane produkty do oceny dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego, mięśni twarzoczaszki oraz ogólnej oceny układu stomatognatycznego. Korzystając z najnowszych technologii elektronicznych i zaawansowanych technik programistycznych, Bioresearch tworzy niespotykane produkty, takie jak 8 kanałowy BioEMG III, który łączy w sobie niezwykłą prostotę z niezrównaną wydajnością, albo system BioJVA (wspólna analiza wibracji), który zapewnia możliwość wyjątkowo szybko, tanio i nieinwazyjnie ocenić staw skroniowo-żuchwowy oraz zaburzenia związane z wewnętrznymi urazami i schorzeniami zwyrodnieniowymi. BIODENT jest jedynym dystrybutorem tej marki w Polsce.


Produkty Bioresearch w naszej ofercie:
BioEMG III BioJVA QuadraTENS

BOREA

Borea powstała w 2013 roku, przy współpracy z laboratorium Xlim, w inkubatorze w ESTER Technopole w Limoges. Obecnie firma ma swoją siedzibę w parku biznesowym ESTER Technopole, gdzie projektuje, produkuje i sprzedaje Rayplicker™. Dzięki prężnemu zespołowi młodych inżynierów i programistów z dziedziny informatyki zapewnia również rozwój oprogramowania. Firma rozwija się dynamicznie każdego dnia, wzbogacana o nowe umiejętności, doświadczenia i nowych pracowników.


Produkty Borea w naszej ofercie:
Rayplicker

CATTANI

Firma Cattani powstała w 1967 roku, a w 1981 roku połączyła się z firmą Esam i tym samym rozszerzyła swoją działalność na skalę przemysłową. Grupa wyspecjalizowała się w produkcji stomatologicznych systemów ssących oraz bezolejowych kompresorów powietrza. Wielkość i charakter firmy sprawia, iż 70% produktów Cattani produkowana jest na eksport. Sprzęt stomatologiczny tej firmy znajduje się w większości profesjonalnych gabinetów dentystycznych na świecie! Grupa zyskała znaczną renomę na rynku inwestując w rozwój strategii badawczych (w szczególności w badania, których celem jest oszczędność energii), projektowanie i optymalizację produktu.

Grupa Cattani-Esam zaprojektowała i wyprodukowała jeden z naukowych elementów słynnego wahadłowca NASA. Firma Ferrari Engineering (Włoska Agencja Kosmiczna) kierując się opinią o solidności Cattani, wybrała ją na jednego z prestiżowych producentów 180 gramowego kompresora, który osiąga ciśnienie 38 barów. Grupa wzięła także udział w projekcie Eurostar, dumie włoskiego przemysłu kolejowego projektując system zwiększania ciśnienia pociągu. W 2003 roku firma Cattani otworzyła przedsiębiorstwo Magnolia specjalizujące się w produkcji środków do dezynfekcji narzędzi chirurgicznych, a w szczególności dentystycznych systemów ssących i separatorów amalgamatu. Cattani to nie tylko kompresory stomatologiczne, ale właśnie dzięki temu, że firma ma bogatsze doświadczenia, wyprodukowane przez nią urządzenia dla stomatologii wyróżniają się innowacyjnością, oszczędnością energii i designem, a BIODENT jest głównym dystrybutorem tej marki w Polsce.


Produkty Cattani w naszej ofercie:
Kompresor 1-cylindrowy Kompresor 2-cylindrowy Kompresor 3-cylindrowy Kompresor tandem 2-cylindrowy Kompresor tandem 3-cylindrowy Micro-Smart Micro-Smart Cube Turbo-Smart Turbo-Smart Cube Aspi-Jet Mono-Jet Turbo-Jet 1 Uni-Jet 75

CERTOCLAV

CertoClav posiada 50. letnie doświadczenie w produkcji autoklawów stołowych dla laboratoriów mikrobiologicznych, do badań materiałów, do badan naukowych, dla oświaty, medycyny i farmacji. Wszystkie urządzenia spełniają normy CE dla urządzeń laboratoryjnych. Firma CertoClav oferuje produkty wysokogatunkowe, charakteryzujące się dużym bezpieczeństwem eksploatacji, małym nakładem konserwacyjnym i długą żywotnością. Współpraca firmy Biodent z CertoClav to wybór profesjonalistów. Jesteśmy przekonani, że autoklawy tej marki spełniają wysokie wymagania naszych klientów i gwarantują bezpieczeństwo ich użytkowania.


Produkty CertoClav w naszej ofercie:
CertoClav Essential CertoClav Classic CertoClav MultiControl 2 CertoClav Vacuum Pro

CYBERMED

Cybermed Inc. jest pierwszą firmą z Korei, która opracowała technologię obrazowania medycznego 3D i pierwszą firmą z Azji, która opracowała optyczne systemy operacyjne z przewodnikiem optycznym. W oparciu o technologię obrazowania medycznego 3D, nadal się rozwija i przewodzi rynkowi dzięki innowacyjnym produktom i usługom. Współpracuje z wieloma producentami CBCT, a tworzone oprogramowanie jest używane przez uniwersytety, instytuty badawcze, szpitale, centra obrazowania, prywatne praktyki i wiele innych.


Produkty Cybermed w naszej ofercie:
OnDemand3D

DELDENT

Deldent Ltd. to izraelski producent urządzeń i instrumentów dentystycznych. Celem firmy jest stworzenie wysokiej jakości artykułów dla rynku stomatologii estetycznej i zapobiegawczej. Deldent cieszy się renomą na rynku międzynarodowym, swoją pozycję zawdzięczając wysokiej jakości swoich produktów. Deldent to firma z certyfikatem ISO 9002, a jej produkty stomatologiczne zostały certyfikowane europejskim znakiem CE.


Produkty Deldent w naszej ofercie:
Piaskarka JETPOLISHER 2000 Mini piaskarka protetyczna MINIBLASTER

FIMET

Sprzęt stomatologiczny fińskiej firmy Fimet to odpowiedź na zapotrzebowanie na unity dobrej jakości w rozsądnych cenach. Producent skupił się na projektowaniu i produkcji niedrogich, wysokiej jakości systemów stomatologicznych, które spełniają potrzeby klientów. Firma została założona w 1981 roku, produkcja w całości odbywa się  w fabryce w Finlandii, a powstający tam sprzęt stomatologiczny eksportowany jest do ponad 50 krajów, w tym do Polski. Celem firmy Fimet jest budowa dobrego wizerunku marki w oparciu o pozytywne doświadczenia dentystów pracujących na jej sprzęcie. Dlatego szybko i elastycznie reaguje na potrzeby klientów, jednocześnie koncentrując się na badaniach i rozwoju. Fimet to jednostki dentystyczne znane z ergonomii. Przestrzeń robocza stomatologa jest zoptymalizowana by zapewnić komfortowe i ergonomiczne pozycje pracy. Unity stomatologiczne Fimet zapewniają maksymalny komfort podczas wykonywania zabiegów zarówno lekarzowi jak i pacjentowi. Są kompaktowe i charakteryzują się niewielkimi gabarytami. Zakres pracy fotela, liczba dostępnych pozycji i długość oparcia są precyzyjnie dobrane. A dodatkowo dzięki szerokiej gamie modeli i różnorodnej kolorystyce spełniają oczekiwania odbiorców wymagających , poszukujących innowacyjnych rozwiązań.


Produkty Fimet w naszej ofercie:
NEO NEO CART F1

INNIXIM

Francuska firma Innixim to połączenie pięćdziesięciu lat zbierania know-how i trzyletniej intensywnej myśli innowacyjnej. Innixim, założony w 2013 roku jako startup, projektuje przyszłość obrazowania stomatologicznego, bazując na połączeniu doświadczonych założycieli z nową generacją najlepszych inżynierów. Aby wyprzedzać i uruchamiać prawdziwe innowacyjne produkty, firma opracowuje nowe technologie. Właśnie dlatego kompletny wewnętrzny zespół badawczy stale pracuje nad nową generacją produktów. Projektuje swoje produkty w jednym celu: aby zapewnić najbardziej wydajny produkt, który pasuje najlepiej do praktyk klientów.


Produkty Innixim w naszej ofercie:
Spark

JETPIK

Firma JETPIK została stworzona na jednym prostym pomyśle: Utrzymanie higieny jamy ustnej powinno być łatwe, a jednocześnie skuteczne i dostępne dla wszystkich. Misją firmy jest pomaganie ludziom lepiej dbać o zęby i dziąsła, zapewniając alternatywę dla nici dentystycznych, którą można płynnie dopasować do każdego stylu życia w ruchu. Przed powstaniem firmy wynalazca i założyciel JETPIK, Henry Hu był, przez 2 lata, lojalnym klientem marki Waterpik. Dwa razy dziennie, zamiast używać nici dentystycznych, używał Waterpik. W trakcie rutynowej wizyty dentysta zauważył, że zęby Henry'ego są w porządku, jednak obecność płytki nazębnej wykazywała, że regularnie nie czyści ich nićmi. Po wizycie w umyśle Henry'ego powstała idea. Ta idea przekształciła się w obsesję, a po latach badań i rozwoju ta obsesja ostatecznie przekształciła się w rzeczywistość. Henry stworzył pierwszy na świecie system, łączący nitkę dentystyczną z mocą strumienia wody irygatora i szczoteczką soniczną. Stworzył produkt, który wytworzył efekt szorowania, dający niesamowity wynik: 240% skuteczniejsze usuwanie płytki nazębnej niż jakikolwiek inny doustny irygator na rynku.


Produkty JETPIK w naszej ofercie:
Produkty JETPIK

KAVO

Centrala firmy znajduje się w niemieckim miasteczku Biberach. Od ponad 100 lat konstruuje, wytwarza i dostarcza stomatologom najwyższej klasy produkty, wyznaczając standardy w branży. Dzięki licznym innowacjom KaVo znacząco przyczyniło się do rozwoju stomatologii na świecie. Firma jest jednym z liderów w dziedzinie sprzętu stomatologicznego. Strategia opiera się na ciągłym rozwoju, czego dowodem jest ponad 2200 patentów przyznanych w Niemczech i w innych krajach. Jako wiodący dostawca kompleksowych rozwiązań dla stomatologów pomaga dokonać najlepszych wyborów i uniknąć zbędnego stresu na etapie wyposażania praktyki stomatologicznej.

Podstawowe obszary działalności to: końcówki stomatologiczne, wyposażenie gabinetu, radiologia - obrazowanie 2D i 3D, technika dentystyczna, sprzęt dydaktyczny. Do flagowych produktów należą turbiny, kątnice, unity stomatologiczne, mikroskopy stomatologiczne, RTG wewnątrzustne, aparaty pantomograficzne, tomografy 3D, sprzęt diagnostyczny i system CAD/CAM.


Produkty Kavo w naszej ofercie:
OP 3D Pro OP 3D OP 3D Vision OP 2D Scan eXam One Scan eXam Focus

LM-INSTRUMENTS

LM-Instruments rozwija, produkuje i sprzedaje dentystyczne instrumenty ręczne, urządzenia ultradźwiękowe oraz urządzenia do polerowania. Wszystkie produkty LM produkowane są w Skandynawii, łącząc technologię produkcji high-tech z ręcznym rzemiosłem, aby uzyskać najwyższą jakość i wysoką funkcjonalność, ze szczególnym naciskiem na ergonomię.


Produkty LM-Instruments w naszej ofercie:
Instrumenty stomatologiczne

MAGNOLIA

Czyszczenie i dezynfekcja jest ważnym elementem pracy gabinetów stomatologicznych. Należąca do Grupy Cattani, marka Magnolia dostarcza niezbędnych, łatwych do używania i skutecznych środków chemicznych. Dezynfekcja jednostek ssących, a więc ich regularne czyszczenie, które odbywa się bezpośrednio po dniu pracy, umożliwia zachowanie higieny i sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu urządzeń. Nieprzestrzeganie zasad należytej sterylności prowadzi do tworzenia się warstwy bakterii, które z czasem mogą utrudniać ssanie, powodować przegrzanie i zakleszczanie łożysk. W trosce o pacjenta oraz niezakłócony, wydajny przepływ pracy, Biodent rekomenduje korzystanie z pełnej linii produktowej marki Magnolia.


Produkty Magnolia w naszej ofercie:
Produkty Magnolia

MELAG

Firma Melag powstała w powojennych Niemczech. Był rok 1951 w Berlinie – zniszczona infrastruktura, mało żywności, niewielu lekarzy i szpitali. Rozprzestrzenianie się chorób zakaźnych było poważnym problemem. W ten sposób nasunęła się założycielom firmy, Alfredowi Gebauerowi i Kurtowi Thiede, myśl, aby wytwarzać produkty, które pomagają ludziom. Począwszy od prostych sterylizatorów na gorące powietrze, poprzez pierwsze autoklawy na parę, aż do systemów uzdatniania wody, zgrzewarek i szybkich nowoczesnych autoklawów stomatologicznych.

Dziś firmę prowadzą synowie założyciela. Zmieniło się pokolenie, ale nie przesłanie: „produkty od ludzi dla ludzi”. Poprzez skupienie się wyłącznie na  produktach, które zapobiegają zakażeniom podczas zabiegów medycznych, Melag wypracował najwyższą międzynarodową jakość produktów. Wysoka specjalizacja jest tu podstawą. Przez dążenie do jakości i innowacyjności w połączeniu z najwyższymi wymogami bezpieczeństwa firma sprzedała ponad 450.000 sztuk autoklawów i stając się przewodnią firmą w dziedzinie higieny. Produkcja odbywa się wyłącznie w Berlinie.  Na powierzchni 20.000 m² zatrudnionych jest 200 pracowników. Biodent docenia konsekwencję w działaniu i wysoką specjalizację swojego niemieckiego partnera i z pełnym przekonaniem oferuje swoim klientom produkty firmy Melag.


Produkty Melag w naszej ofercie:
Autoklawy Melag

NOBLE LIGHT

Noble Light AB to szwedzka firma specjalizująca się w oświetleniu dla stomatologii. Wprowadziła przełomową koncepcję Noblelight opracowaną z wykorzystaniem najnowszych trendów i procesów technicznych. Nowe lampy doskonale nadają się do zastosowania w obszarze pracy operacyjnej, co jest niezmiernie ważne dla ergonomii i najwyższego poziomu obsługi pacjenta.


Produkty Noble Light w naszej ofercie:
Oświetlenie Noble Light

ROMIDAN

Mająca swoją siedzibę w Izraelu firma Romidan Ltd zajmuje się produkcją wysokiej jakości produktów stomatologicznych od 1998 roku. Urządzenia eksportowane są do Europy, Europy Wschodniej, Azji, Ameryki Północnej i Południowej oraz Afryki. Romidan posiada certyfikat ISO 9001 i ISO 13485, a produkty posiadają certyfikat CE & FDA.


Produkty Romidan w naszej ofercie:
Wykrywacz implantów RomiPointer

TEKSCAN

Położony w dzielnicy innowacji Bostonu, Tekscan jest obacny na rynku od 1987 roku. Od tego czasu prowadzono intensywne prace, aby doprowadzić do perfekcji cały proces produkcyjny, zespół i ostatecznie produkt, czyli w rezultacie – by zapewnić klientom odpowiednie rezultaty z zakresu cyfrowej analizy zgryzu. Mapowanie nacisków, pomiar sił i nowoczesne, dotykowe czujniki to dziedziny, na których skupia się Tekscan, a ich najnowocześniejsze rozwiązania dostarczają klientom praktycznych informacji, których potrzebują w celu optymalizacji projektowania oraz poprawy wyników klinicznych i badawczych. Technologia Tekscan obejmuje technologię czujników, elektronicznej akwizycji danych oraz oprogramowanie. Każdy z tych obszarów ma kilka patentów, praw autorskich lub zgłoszonych do opatentowania rozwiązań, co pokazuje jak wysokiej technologicznie klasy urządzenia powstają w Bostonie. Pasja do innowacyjności, szerokiej wiedzy i zaangażowania w jakość pomaga zamienić wizję w rzeczywistość. BIODENT oferuje produkty tej renomowanej amerykańskiej firmy jako jedyna polska firma, gwarantując pewne źródło i profesjonalny serwis.


Produkty Tekscan w naszej ofercie:
T-Scan Novus

VITALI

VITALI to włoska firma należąca do liderów w swojej dziedzinie, produkująca unity, fotele i stołki stomatologiczne. Vitali rozpoczęła swoją działalność w 1953 roku i szybko stała się synonimem niezawodności, innowacji i troski o klienta. W styczniu 2009 roku Vitali przeniosła się do nowego, większego zakładu w Bentivoglio, niedaleko Bolonii, aby zoptymalizować cykl produkcyjny i zapewnić jeszcze dokładniejsze usługi. Nowy zakład, oznacza nową przyszłość i jeszcze lepsze produkty.  Vitali stawia na nowoczesne systemy produkcji dzięki czemu powstający we włoskiej fabryce sprzęt, kontrolowany jest na wielu etapach, co gwarantuje jego wysoką jakość. Unity stomatologiczne tej marki wyróżniają się nowoczesnym, włoskim designem oraz wysoką funkcjonalnością.


Produkty Vitali w naszej ofercie:
T5 EVO PLUS V8 TOUCH Stołek stomatologiczny ESTRO