Rayplicker

Rayplicker™ to urządzenie do cyfrowego ustalania koloru zębów oraz precyzyjnego doboru koloru uzupełnień protetycznych.

Pozwala w bardzo łatwy sposób określić powtarzalny i dokładny odcień, z zachowaniem naturalnego koloru zęba. Jest przeznaczone dla stomatologów protetyków i laboratoriów dentystycznych. W połączeniu z oprogramowaniem, wprowadza nowe spojrzenie na protokół wykonywania protez dentystycznych w zakresie doboru koloru.

Koncepcja rozwiązania Rayplicker™ polega na umożliwieniu praktykowi na ustalenie koloru zębów z precyzyjnym mapowaniem odcieni oraz przezierności brzegów siecznych w sposób wiarygodny i powtarzalny, bez wpływu czynników zewnętrznych. Następnie dane te są przesyłane do laboratorium w postaci cyfrowego formularza zamówienia. To rozwiązanie jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na poprawę identyfikowalności, a także na standaryzację przepisów dotyczących wykonywania protez dentystycznych.

Kompletne rozwiązanie RAYPLICKER™ nie tylko pozwala ustalić odcień i przezierność zębów. Umożliwia również wymianę danych w celu monitorowania zamówienia w czasie rzeczywistym, dzięki przejrzystej i trwałej interakcji między dentystą a laboratoriami za pośrednictwem chmury. Pozwala to na śledzenie procesu technologicznego w czasie rzeczywistym.

Rayplicker™ to autentyczna innowacja w dziedzinie estetyki dentystycznej. Urządzenie jest bezprzewodowym spektrofotometrem oferującym szybkie, niezawodne, ergonomiczne i kompletne rozwiązanie do niezbędne do śledzenia realizacji zleconej do wykonania protezy. Chroniony kilkoma patentami zgłoszonymi w 2015 i 2016 roku, Rayplicker™ umożliwia uzyskanie kompletnych map odcieni i przezierności zęba w pojedynczej analizie.

Najważniejsze zalety Rayplicker:

  • Prostota: Wymyślony w ścisłej współpracy z dentystami i technikami dentystycznymi, ergonomiczny, wyposażony w interfejs Rayplicker™ został zaprojektowany tak, aby dać użytkownikom możliwość określenia odcieni i przezierności bardzo precyzyjnie w jak najkrótszym czasie i w jak najprostszy sposób. Dodatkowo zmniejszona głowica pomiarowa umożliwia łatwy dostęp do zębów bocznych.
  • Plug and Play: Kalibracja wykonywana jest automatycznie i równocześnie z określaniem odcienia/koloru podczas każdej akwizycji – przechwytywania danych. Rayplicker oferuje możliwość przeglądania różnych stopni mapowania zęba odcieniami (odcień podstawowy, 3 i 9 części, szczegółowe odwzorowanie z uwzględnieniem przezierności brzegu siecznego) i dalsze, w celu precyzyjnego wykonania pracy protetycznej.
  • Szybkość: przechwytywanie danych – akwizycja w celu ustalenia koloru zęba wykonywana jest bardzo szybko. Poza bardzo krótkim czasem wymaganym do określenia odcieni, zaletą szybkiego pomiaru jest wyeliminowanie ryzyka błędu związanego z ruchami pacjenta i wykonującego pomiar.
  • Globalność: analiza spektrofotometryczna zębów i ustalenia odcieni jest oparta na kolorniku VITA 3D-MASTER®. Następnie w oprogramowaniu dostępnych jest kilka innych kolorników (VITA Classical A1-D4® i IVOCLAR VIVADENT Chromascop®).
  • Bezpieczeństwo: Zapobieganie wszelkim zakażeniom krzyżowym gwarantuje lekarzowi i pacjentowi ustnik nadający się do sterylizacji.

Oprogramowanie

Odkryj nowe doświadczenia dzięki natychmiastowemu i uproszczonemu współdziałaniu pomiędzy lekarzem dentystą i laboratorium protetycznym.

 
 
  • Kompletność: tworzenie kopii zapasowej danych pacjenta, analiza informacji nt. koloru/odcieni, tworzenie systematyzacji cyfrowej.
  • Wspólne oprogramowanie: integracja zamówień za pomocą Service Pack Rayplicker (opcja Cloud) pozwala na ciągłe monitorowanie procesu wykonywania prac protetycznych.
  • Relacja: zamówienia w postaci cyfrowej są natychmiast wysyłane do laboratoriów i co umożliwia w czasie rzeczywistym śledzenie procesu produkcyjnego . Skutkuje to poprawą obsługi klienta i relacjami między dentystami a laboratoriami.
  • Społeczność: platforma Cloud, poświęcona interakcji między dentystami i laboratoriami, stanowi platformę społecznościową, dzięki której możliwa jest interakcja wszystkich zainteresowanych.

Aplikacja mobilna

Aby zakończyć kompleksowo proces ustalenia koloru/odcieni oraz edytowania kompletnego formularza zamówienia dla laboratorium, dedykowana aplikacja mobilna oferuje możliwość dodawania kontekstowych zdjęć pacjenta.

 
 

Specyfikacja

Parametry techniczne:

Kartografiamapowanie 2D
Czujnik CMOS400 x 400 pikseli
Spektrofotometrzakres pomiarowy 400-700 nm
Wymiar głowicy pomiarowej w mmszerokość- 76 / średnica - 25
Wyświetlaczekran dotykowy
Rozdzielczość320 x 240 NTSC
Zasilaniebateria 3,7V 2000mAh
Pojemność pamięci40 plików pomiarowych z ustalania odcieni
Łączność WiFi802,11 b/g/n
Waga rękojeści380 g
Wymiary rękojeściD: 210 x S: 75 x W: 155 mm
Wymiary stacji dokującejD: 133 x S: 101 x W: 43 mm
Połączeniejeden cyfrowy port USB 2.0
Masa stacji dokującej330 g
Główna wtyczka5V 1Ah
Urządzenie medyczneklasa I (zgodnie z dyrektywą 93/42 EWG)