Marka BIODENT

DOŚWIADCZENIE JEST NASZYM ATUTEM.

Pasja, innowacyjne myślenie. Od tego się zaczęło.

 • Był rok 1988

  trzech młodych doktorów farmacji, pracowników naukowych Akademii Medycznej w Poznaniu, zaryzykowało i zrobiło coś, czego nikt dotąd nie uczynił. Tak powstał BIOFARM, pierwsza w Polsce prywatna hurtownia farmaceutyczna z apteką w Poznaniu. Kolejnym istotnym krokiem było wyodrębnienie w ramach firmy działu stomatologii. Profesjonaliści znaleźli tym samym partnera, u którego mogli kupić materiały stomatologiczne.
 • W roku 1990

  firma wprowadza na rynek niemiecką firmę VOCO i wciąż się rozwija.
 • W roku 1991

  portfel firmy zostaje poszerzony o nowoczesne rentgenowskie aparaty pantomograficzne i unity dentystyczne fińskich producentów Soredex i Finndent.
 • W roku 1992

  powstaje BIODENT, firma, która koncentruje swą działalność na dystrybucji materiałów i sprzętu stomatologicznego. Zostaje przedstawicielem LM-Instruments producenta doskonałych kiret.
 • Rok 1994

  Firma wprowadza na rynek system Digora, pierwszą na świecie radiografię cyfrową wykorzystującą specjalne płytki obrazowe do wykonywania cyfrowych zdjęć RTG. BIODENT stał się gwarancją jakości i znalazł się w czołówce rankingu krajowych dystrybutorów sprzętu stomatologicznego.
 • Rok 1996

  w ofercie BIODENTU znalazła się najnowocześniejsza kamera wewnątrzustna Ultracam III oraz produkty firmy BREDENT.
 • W 1998 roku

  wprowadzone do oferty firmy komputerowy system rejestracji i analizy zgryzu T-Scan II oraz aparat RTG Cranex Tome, wykonujący warstwowe zdjęcia przekrojowe, wykreowały BIODENT jako dystrybutora szeroko rozumianej technologii hi-tech dla stomatologii.
 • W 2002 roku

  po raz pierwszy Polsce, na targach CEDE, BIODENT zaprezentował Waterlase - laser hydrokinetyczny Er,Cr : YSGG do tkanek twardych i miękkich firmy Biolase, której zostaje przedstawicielem handlowym. Nawiązał także współpracę z firmą Cattani, światowym liderem w dziedzinie ssaków i kompresorów stomatologicznych.
 • Rok 2009

  firma wprowadza na rynek najnowocześniejszy tomograf komputerowy wykorzystujący technikę wiązki stożkowej (Cone Beam) SCANORA 3D firmy SOREDEX oraz BioEMG III 8-kanałowy elektromiograf firmy BIORESEARCH Inc.
 • W 2011 roku

  po wystawie IDS w Kolonii oferta poszerza się o nową generację laserów: ErCr:YSGG Waterlase iPLUS oraz diodowego EPIC 10 firmy BIOLASE.
 • Rok 2015

  po raz pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej BIODENT organizuje konferencję World Clinical Laser Institute (WCLI).

BIODENT DZIŚ - TO PRESTIŻ I SATYSFAKCJA

Wciąż się rozwijamy. Nasi klienci nie chcą półśrodków.

 

Prestiż Waszej marki to nasz cel.


Nie interesują nas rozwiązania zastępcze. Dążymy do ideału i dlatego chcemy sprzedawać technologie dla nowoczesnej stomatologii. Najlepsze co możemy zapewnić - najlepszym na rynku.

Rozumiemy potrzeby naszych klientów. Jeśli jest decyzja o inwestycję w sprzęt do gabinetu stomatologicznego - to musi być to inwestycja w jakość, która nie zawiedzie.

WASZ SUKCES TO NASZA PRZYSZŁOŚĆ

 

BIODENT jest dziś spółką jawną.

To co jest istotne to fakt, że jest też firmą rodzinną.
Wszystko co ważne wiążemy z tą marką.

Dlatego gwarantujemy kontynuację, bezpieczeństwo oraz dynamiczny rozwój.