Relacja z 24. Międzynarodowych Targów Stomatologicznych – KRAKDENT.


24. Międzynarodowe Targi Stomatologiczne – KRAKDENT za nami. Na lekarzy dentystów, techników dentystycznych i przedstawicieli branży czekała absolutnie rekordowa liczba aż 400 wystawców, a wśród nich po raz 24 – BIODENT. O tym, jak dynamicznie rozwija się rynek stomatologiczny w Polsce świadczy fakt, że trzeba było dostawić dodatkową halę (zwiększono powierzchnię wystawową o 1300 mkw.) – tylu było zainteresowanych udziałem
w tegorocznych targach. KRAKDENT rośnie w siłę, co daje nam dużą satysfakcję, gdyż towarzyszymy temu rozwojowi od połowy lat 90-tych, a to pokazuje, że wybraliśmy odpowiednią drogę.

Co roku targom towarzyszy coraz szerszy program towarzyszący. KRAKDENT to płatne kursy medyczne, kongres, warsztaty i seminarium realizowane przez Targi w Krakowie we współpracy z największymi ośrodkami naukowymi w Polsce. Odbywają się w EXPO Kraków oraz w kilku innych miejscowych lokalizacjach. W ciągu trzech targowych dni odbyły się kursy dla lekarzy dentystów, warsztaty dla techników dentystycznych oraz warsztaty dla higienistek i asystentek stomatologicznych.  Równolegle odbywały się również wykłady, prezentacje i warsztaty przygotowane przez wystawców KRAKDENTu.Nasze stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Prym wiodło stanowisko z laserami Biolase: Waterlase iPlus 2.0 i Epic X, gdzie można było samodzielnie wypróbować ich możliwości. Zaskoczyło nas, jak wielu gości pytało o system cyfrowej analizy zwarcia – T-Scan Novus. Było to o tyle nieoczekiwane, że zaburzenia okluzji to wciąż, mimo wszystko, lekceważona choroba. Te targi pokazały jednak, że świadomość w tym zakresie rośnie, zarówno wśród pacjentów, jak i stomatologów. Coraz więcej osób prywatnie interesuje się tym tematem zachęcając dentystów do zgłębiania tego zagadnienia. Dla nas to bardzo dobra nowina, ponieważ jest to ważny element naszej oferty, który konsekwentnie promujemy poprzez edukację szkoleniową (przede wszystkich przy współpracy z Akademią Dawsona) oraz inne działania mające na celu poszerzenie wiedzy naszych Klientów w tym zakresie.

W tym roku na naszym stoisku można było znaleźć także nasze sztandarowe urządzenia, kompresory i ssaki firmy Cattani oraz systemy radiologii firmy Soredex: pantomograf Cranex 3Dx i Digora Optime UV – aktualnie najbardziej ergonomiczny, zaawansowany i nowoczesny system obrazowania wewnątrzustnego. Obie marki wyróżnia przede wszystkim nowoczesność, niezawodność i jakość wykonania. Nie zamienilibyśmy ich na żadne inne. Czujemy się w tym zakresie naprawdę ekspertami, dlatego cieszyła nas możliwość osobistych rozmów z gośćmi, którzy zasypywali nas gradem pytań. Była to miła okazja, aby zaprezentować naszą wiedzę i doświadczenie przy udzielaniu konkretnych i jasnych odpowiedzi.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy nas odwiedzili w Krakowie. Liczymy na to, że zainspirowaliśmy Was do unowocześniania gabinetów.
Zapraszamy ponownie za rok – obiecujemy przygotowanie kolejnych ciekawych rozwiązań, które pozwolą na dalszy rozwój Waszych praktyk.