Zapraszamy na wykłady i warsztat w ramach programu szkoleniowego marcowych targów.


Targi odbędą się w EXPO Kraków w dniach 8-10 marca 2018. Aby uczestniczyć w szkoleniach i wykładach należy posiadać bilet wstępu na targi lub identyfikator uczestnika programu KRAKDENT-edu.
INFORMACJE O BILETACH: KLIK.

ZGŁOSZENIA I OPŁATY: zgłoszenia należy wysyłać bezpośrednio do nas, na adres: szkolenia@biodent.com.pl. W informacji zwrotnej otrzymają Państwo potwierdzenie rejestracji oraz ew. dane do przelewu opłaty za warsztat.

WYKŁAD 1
8 marca 2018 (czwartek), 13.00-13.45 – Sala Budapeszt A
TEMAT: RAYPLICKER zintegrowany cyfrowy system określenia koloru zębów naturalnych i uzupełnień.

Precyzyjne ustalenie koloru zębów naturalnych i doboru koloru uzupełnień protetycznych to jeden z najważniejszych elementów końcowego sukcesu estetycznego wykonanej pracy. RAYPLICKER™ dzięki nowym rozwiązaniom technologicznym jak żaden inny system gwarantuje uzyskanie takich informacji bez żadnych przekłamań. Zebrane i zapisane cyfrowo informacje w gabinecie stomatologicznym jako cyfrowe zlecenia przechowywane są w chmurze. RAYPLICKER™ to kompletne rozwiązanie, które nie tylko pozwala określić odcień czy przezierność. Umożliwia również, dzięki przejrzystej i stałej interakcji poprzez chmurę, wymianę w czasie rzeczywistym danych zawartych w bieżącym zleceniu pomiędzy dentystą i laboratorium.

Prowadzący: dr Esko Kahkonen

WYKŁAD 2
8 marca 2018 (czwartek), 14.00-14.45 – Sala Budapeszt A
TEMAT: EMUNDO fototermiczna (PTT) laserowo wspomagana metoda leczenia zapalenia przyzębia i innych bakteryjnych infekcji dziąseł.

Więcej niż 75% dorosłych cierpi z powodu zapalenia przyzębia i innych bakteryjnych infekcji dziąseł. Krwawiące dziąsła mogą prowadzić do: zawałów serca, reumatyzmu, przedwczesnego porodu, cukrzycy artretyzmu i udaru mózgu. EmunDo to doskonała terapia fototermiczna (PTT) wspomagana laserem diodowym FOX 810, gdzie dedykowany barwnik gromadzi się tylko w miejscach zapalnych i wykazuje selektywne działanie. Przeprowadzone badania naukowe m.in. w klinice uniwersyteckiej w Jenie potwierdziły wysoką skuteczność działania przeciwko agresywnym bateriom zarówno Gram-dodatnim jak i Gram-ujemnym.

Prowadzący: dr n. farm. Marek Jankowiak
O prowadzącym: Jest absolwentem wydziału farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, również na tej uczelni w roku 1985 uzyskał tytuł doktora nauk farmaceutycznych. Staż podyplomowy odbył w ACL Solna w Szwecji, a staż specjalistyczny w Canisius-Wilhelmina Hospital w Nijmegen (Holandia). Laserami dentystycznymi i ich zastosowaniem zainteresował się w roku 2000 uczestnicząc w Kongresie FDI w Paryżu. W kolejnych latach uczestniczył wielokrotnie w kongresach World Clinical Laser Institute, m.in. w Nicei, Monachium, Wiedniu, Stambule, Londynie i Barcelonie. Posiada także certyfikat WCLI Mastership Class. Od ponad 15 lat promuje stosowanie laserów w stomatologii, ze szczególnym uwzględnieniem techniki mikroinwazyjnej i mikropreparacyjnej.

WARSZTAT
8 marca 2018 (czwartek), 16.00-16.45 – Sala S7
TEMAT: Zastosowanie systemu cyfrowej rejestracji okluzji T-Scan w diagnostyce zaburzeń zwarciowych

W czasie prezentacji wykładowca omówi zastosowanie systemu T-Scan Novus wykorzystującego sensory elektroniczne zwane także kalką elektroniczną w codziennej praktyce. Przedstawi uproszczony protokół postępowania podczas ekwilibracji szyn i naturalnego uzębienia. Opowie krok po kroku jak wprowadzić T-Scan do praktyki. Nauczysz się zasad działania T-Scan i interpretacji wyników w podstawowym zakresie.

Prowadzący: lek. dent. Robert Białach
O prowadzącym: Ukończył kierunek lekarsko-dentystyczny na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Rozwój w kierunku kompleksowej stomatologii zaczął już podczas stażu podyplomowego, uczęszczając na liczne kursy. W gabinecie zajmuje się leczeniem ortodontycznym. Cały czas podnosi swoje kwalifikacje, uczęszczając na liczne seminaria oraz warsztaty, dążąc do zapewnienia swoim Pacjentom pięknego, zdrowego uśmiechu. Ukończył prestiżową Akademię Dawsona na Florydzie oraz Curriculum Ortodontyczne FACE (Functional and Cosmetic Excellence) w Stambule, które jest jedną z najlepszych szkół ortodontycznych na świecie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego.

KURS PŁATNY – koszt uczestnictwa: 150 zł (cena nie zawiera biletu wstępu na targi).
Maksymalna liczba uczestników: 18.

REJESTRACJE: szkolenia@biodent.com.pl.