O Waterlase iPlus opowiada Bartosz Suliborski.


Tak jak wczoraj informowaliśmy na naszym profilu facebookowym wraz z nami na FDI pojawi się amerykańska firma BIOLASE, światowy lider w dziedzinie laserów dentystycznych.

 

Lasery szturmem zdobywają rynek stomatologiczny. W polskich gabinetach coraz częściej pojawiają się nowoczesne urządzenia, pomocne w wielu procedurach, skracające ich czas i zmniejszające ewentualne dolegliwości bólowe pacjentów. Na co lekarz dentysta powinien zwrócić uwagę podczas zakupu sprzętu laserowego do swojego gabinetu? Z okazji wizyty gości z USA okazji postanowiliśmy zapytać jednego z użytkowników lasera Waterlase iPlus co skłoniło go do zakupu właśnie tego urządzenia.

„Decyzja o zakupie technologii laserowej związana była z zamiarem poszerzenia zakresu świadczonych przeze mnie usług. Spośród dostępnych na rynku laserów wysokoenergetycznych mój wybór padł na Waterlase iPlus amerykańskiej firmy Biolase. Zastosowana w nim technologia hydrofotonowa zapewnia komfortowe i bezpieczne leczenie zniszczonych próchnicą zębów, przyzębia oraz tkanek miękkich jamy ustnej.

Osobiście przekonałem się, że mikroinwazyjne wykonanie większości procedur dentystycznych z zachowaniem zdrowych struktur zębów i strukturalnej integralności zęba oraz okolicznych tkanek jest możliwe. Ponadto Waterlase zapewnia zdecydowanie precyzyjniejsze usuwanie próchnicy w porównaniu z wiertłem. Energia lasera, penetrując w głąb tkanek, wyjaławia ubytek, niszcząc bakterie. W rezultacie możliwe jest zachowanie zdrowych tkanek zęba, co często eliminuje konieczność stosowania metod pośrednich (onlayów, koron, mostów), wpływając na ograniczenie kosztów leczenia. Dodatkowo bezdotykowe, precyzyjne opracowanie ubytku istotnie podnosi komfort leczenia w porównaniu z instrumentami rotacyjnymi. Wynika to z wyeliminowania wibracji oraz ograniczenia do minimum stosowania środków znieczulających.

Waterlase umożliwia często bezkrwawe przeprowadzanie procedur chirurgicznych dotyczących dziąseł, po których najczęściej nie występuje obrzęk. Dzięki temu możliwe jest natychmiastowe pobranie wycisku, a pacjent otrzymuje koronę 2-3 tygodnie wcześniej w porównaniu z tradycyjną techniką odsłaniania implantów. To wszystko sprawia, że moi pacjenci czują zdecydowaną różnicę pomiędzy leczeniem laserowym a konwencjonalnym.

Oprócz wymienionych procedur lasera możemy użyć także do: usuwania włókniaków, przerostów tkanek, odsłaniania zębów zatrzymanych, podcinania wędzidełek wargi i języka, pogłębiania przedsionka jamy ustnej czy wydłużania koron. Znakomita większość tych zabiegów jest bezbolesna i nie wymaga znieczulenia.

Z całą stanowczością mogę stwierdzić, że decyzja o zakupie lasera była słuszna, jednak bez odpowiedniego przeszkolenia i zdobycia właściwej techniki posługiwania się nim nie miałaby sensu.”

Dr-B.Suliborski

 

dr n. med. Bartosz Suliborski
Wygłosił kilkadziesiąt wykładów i kursów praktycznych, zarówno w Polsce, jak i za granicą, jest autorem i współautorem wielu publikacji w polskiej i światowej literaturze stomatologicznej, redaktorem naukowym i tłumaczem jednego z najnowszych podręczników z zakresu biomimetyki oraz tłumaczem siedmiu innych specjalistycznych wydawnictw książkowych. Prowadzi aktywną współpracę naukową z Uniwersytetem Maryland, Baltimore oraz Uniwersytetem w Nowym Jorku, USA.

 

 

 

Najważniejsze lasery BIOLASE w naszej ofercie:

iLase
WATERLASE iPlus 2.0
Epic X

Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko na FDI! Będzie okazja do samodzielnego wypróbowania możliwości najnowszego Waterlase iPlus 2.0!

 

FDI Pawilon 8a