Laser stomatologiczny Waterlase iPlus 2.0

Waterlase iPlus 2.0 to gwarancja rozwoju praktyki stomatologicznej, a zarazem najbardziej pożądany na świecie laser do leczenia tkanek twardych, miękkich i kostnych.

Waterlase iPlus 2.0 wyprodukowany przez firmę Biolase wyposażony jest w SureFire™ YSGG Delivery System - nowy standard komfortu ergonomii i klinicznej precyzji. Dzięki wyjątkowo elastycznemu światłowodowi i opatentowanej lekkiej kątnicy, SureFire™ umożliwia łatwy dostęp do okolicy bocznej i powierzchni zwarciowej, w przeciwieństwie do, ograniczonych i powodujących zmęczenie używaniem, laserów z przegubowym ramieniem, które wyposażone są w ciężkie końcówki. Rozwiązanie to zapewnia większą niezawodność i komfort pracy dentyście.


 • Jest to jedyny tego rodzaju i tej klasy laser dentystyczny na świecie pracujący bezkontaktowo.
 • Daje możliwość wszechstronnego zastosowania w większości przypadków bez znieczulenia. Ogranicza krwawienie i konieczność zakładania szwów.
 • Wyposażony jest w szczegółowy protokół (REPaiR) leczenia periodontologicznego (Perio) i okołoimplantologicznego (Implant) w postaci aplikacji z interfejsem użytkownika ekranu dotykowego.
 • Posiada nowy układ optyczny, który zwiększa precyzję i niezawodność.
 • Ma wymienną, jednorazową osłonę chroniącą żywotne elementy optyczne we włóknie SureFire.
Dodatkowy atut laseru:

Protokół naprawy przyzębia (REPaiR)

Potężny protokół naprawy przyzębia (REPaiR) dostępny jako aplikacja z, wielokrotnie nagradzanym, interfejsem użytkownika ekranu dotykowego.

Nowe aplikacje REPAIR Perio and REPAIR Implant

Aplikacje zostały opracowane tak, aby zapewnić zaawansowane metody leczenia paradontozy i periimplantitis. Wykorzystując Waterlase iPlus 2.0 i opatentowany Radial Firing Perio Tips™, REPAIR Perio and REPAIR Implant zapewniają bezpieczne i skuteczne leczenie laserem, akceptowane przez pacjentów.

Dzięki Waterlase iPlus 2.0 możliwe jest też:


   leczenie ubytków u dzieci - wygodnie bez zastrzyków lub wierteł;
   przyspieszenie gojenia, a co za tym idzie - zwiększenie komfortu pacjenta;
   wzbudzenie poczucia bezpieczeństwa u pacjentów, dzięki czemu nie będą obawiać się kolejnych wizyt.

Niezrównana wszechstronność i możliwość zastosowania w przypadku tkanek twardych, miękkich oraz kostnych zapewnia doskonałe wyniki leczenia oraz zwrot z inwestycji - sprawiając, że laser Waterlase iPlus jest niezbędnym dodatkiem, który zagwarantuje sukces w praktyce dentystycznej.

Oprogramowanie

Waterlase iPlus 2.0 zawiera wiele udoskonaleń i aktualizacji kluczowych komponentów, dających rezultat w postaci zadowolonych pacjentów i rozwoju praktyki dentystycznej. 56 zaprogramowanych wstępnie procedur, umożliwia natychmiastowe rozpoczęcie zabiegu. WaterLase to laser przeznaczony do każdego rodzaju tkanek, któremu zaufało najwięcej dentystów na całym świecie. Przy pomocy tego lasera przeprowadzono ponad 27 300 000 zabiegów.

Waterlase iPluse - konfiguracje kolorystycze.

Waterlase iPlus 2.0 jest bardzo nowoczesny także pod względem estetycznym.
Kolory i wzory zadowolą najbardziej wyrafinowane gusta i pozwolą dopasować urządzenie do wystroju gabinetu.

dr n. med. Bartosz Suliborski

Wygłosił kilkadziesiąt wykładów i kursów praktycznych, jest autorem i współautorem wielu publikacji w polskiej i światowej literaturze stomatologicznej, redaktorem naukowym i tłumaczem jednego z najnowszych podręczników z zakresu biomimetyki oraz tłumaczem siedmiu innych specjalistycznych wydawnictw książkowych. Prowadzi aktywną współpracę naukową z Uniwersytetem Maryland, Baltimore oraz Uniwersytetem w Nowym Jorku.

Okiem użytkownika eksperta:


„Decyzja o zakupie technologii laserowej związana była z zamiarem poszerzenia zakresu świadczonych przeze mnie usług. Spośród dostępnych na rynku laserów wysokoenergetycznych mój wybór padł na Waterlase iPlus amerykańskiej firmy Biolase. Zastosowana w nim technologia hydrofotonowa zapewnia komfortowe i bezpieczne leczenie zniszczonych próchnicą zębów, przyzębia oraz tkanek miękkich jamy ustnej.

Osobiście przekonałem się, że mikroinwazyjne wykonanie większości procedur dentystycznych z zachowaniem zdrowych struktur zębów i strukturalnej integralności zęba oraz okolicznych tkanek jest możliwe. Ponadto Waterlase zapewnia zdecydowanie precyzyjniejsze usuwanie próchnicy w porównaniu z wiertłem. Energia lasera, penetrując w głąb tkanek, wyjaławia ubytek, niszcząc bakterie. W rezultacie możliwe jest zachowanie zdrowych tkanek zęba, co często eliminuje konieczność stosowania metod pośrednich (onlayów, koron, mostów), wpływając na ograniczenie kosztów leczenia. Dodatkowo bezdotykowe, precyzyjne opracowanie ubytku istotnie podnosi komfort leczenia w porównaniu z instrumentami rotacyjnymi. Wynika to z wyeliminowania wibracji oraz ograniczenia do minimum stosowania środków znieczulających.

Waterlase umożliwia często bezkrwawe przeprowadzanie procedur chirurgicznych dotyczących dziąseł, po których najczęściej nie występuje obrzęk. Dzięki temu możliwe jest natychmiastowe pobranie wycisku, a pacjent otrzymuje koronę 2-3 tygodnie wcześniej w porównaniu z tradycyjną techniką odsłaniania implantów. To wszystko sprawia, że moi pacjenci czują zdecydowaną różnicę pomiędzy leczeniem laserowym a konwencjonalnym.

Oprócz wymienionych procedur lasera możemy użyć także do: usuwania włókniaków, przerostów tkanek, odsłaniania zębów zatrzymanych, podcinania wędzidełek wargi i języka, pogłębiania przedsionka jamy ustnej czy wydłużania koron. Znakomita większość tych zabiegów jest bezbolesna i nie wymaga znieczulenia.

Z całą stanowczością mogę stwierdzić, że decyzja o zakupie lasera była słuszna, jednak bez odpowiedniego przeszkolenia i zdobycia właściwej techniki posługiwania się nim nie miałaby sensu.”

Specyfikacja

Parametry techniczne:

Klasyfikacja laseraIV
Długość fali2780 nm
Źródło Er,Cr:YSGG
Średnia moc 0,1 - 10,0 W
Zakres częstotliwości5 - 100 Hz
Energia impulsu 0 - 600 mJ
Metoda sterylizacji końcówekautoklaw,

dostępność końcówek jednorazowego użytku
Panel sterowaniaekran dotykowy
Typ rękojeści/ Swivel MD Turbo / obrót 360 stopni
Obsługa nożna tak
Przenośny tak
Wymiary 280 x 480 x 840 mm
Waga 34 kg

Zalety lasera Waterlase iPlus 2.0:

minimalna inwazyjność i łagodność;
możliwość wszechstronnego zastosowania; w większości przypadków bez znieczulenia, krwawienia i szwów;
zwiększenie elastyczności w planowaniu leczenia, co jest szczególnie ważne w trudnych przypadkach i tych dotyczących całości uzębienia;
łatwy dostęp do powierzchni implantu;
możliwość skutecznego usuwania martwej tkanki powierzchni implantu (dzięki właściwościom fotoakustycznym);
możliwość delikatnego usuwania kamienia poddziąsłowego i ziarniny związanych z chorobą implantów;
wsparcie tworzenia nowego przyczepu więzadła ozębnej stymulowanego przez kostniwo do powierzchni korzenia przy braku długiego nabłonka łączącego;
elegancki wygląd wzbudzający zaufanie pacjentów.