Laser stomatologiczny iLase

iLase firmy Biolase to wyjątkowy laser osobisty, który ma dużą moc, wyróżnia się przystępną ceną, a zarazem jest urządzeniem przenośnym.

Bez pedału, przewodu zasilającego i kontroli zewnętrznej, iLase przesuwa granicę dla przenośnych laserów dentystycznych. Jest doskonałym rozwiązaniem dla codziennego stosowania i każdej praktyki dentystycznej.


  • Zaletą tego lasera jest lekkość - cała rękojeść wraz z akumulatorem waży zaledwie 98 g.
  • iLase posiada tryb pracy ComfortPulse™. Pozwala on na skoncentrowanie wymaganej do zabiegu energii w bardzo krótkim czasie, co zmniejsza dyskomfort pacjenta.
  • Dłuższe procedury, takie jak kompleksowa dezynfekcja kieszonek dziąsłowych, mogą być wykonane po jednokrotnym naładowaniu baterii. W przypadku krótszych procedur, takich jak korytkowanie pojedynczego zęba, w pełni naładowany akumulator wystarcza dla kilku pacjentów czy procedur.
  • Stacja ładowania iLase pozwala na ładowanie do 4 akumulatorów jednocześnie. Można je ładować niezależnie od tego czy są podłączone do rękojeści, czy też nie.
  • Laser iLase posiada 10 fabrycznie zainstalowanych ustawień dla najpopularniejszych procedur tkanek miękkich. Można również dodać 2 dodatkowe niestandardowe ustawienia własnych procedur klinicznych.

Komfort pracy z iLase

Dzięki przełącznikowi, który obsługiwany jest jednym palcem niezależnie od kąta położenia w jamie ustnej, iLase pozwala na maksymalny komfort i wydajność pracy oraz wykonywanie procedur w przedniej i tylnej części jamy ustnej bez żadnych przeszkód. Przy tym uniemożliwia i zapobiega przypadkowemu przełączaniu między "trybem oczekiwania" a "trybem gotowości".

Efektem zastosowania w iLase trybu pracy ComfortPulse™ jest zmniejszenie dyskomfortu pacjenta i zredukowane zapotrzebowanie na środek znieczulający do wielu procedur. Dlatego iLase jest idealnym narzędziem do wykonywania kompleksowych procedur higienicznych i na tkankach miękkich.

 

Biolase jest liderem w edukacji o laserach. Tę pozycję osiągnął poprzez World Clinical Laser Institute i powiązane organizacje szkoleniowe.

Przy zakupie iLase, otrzymuje się dostęp do pełnego szkolenia online, a także wiele innych szkoleń online i na żywo.

Bez pedału, przewodu zasilającego i kontroli zewnętrznej, iLase przesuwa granicę dla przenośnych laserów dentystycznych.

iLase

10

FABRYCZNYCH
USTAWIEŃ PROCEDUR
2

INDYWIDUALNYCH
USTAWIEŃ PROCEDUR

Specyfikacja

Parametry techniczne:

RĘKOJEŚĆ

Długość fali940 ± 15 nm
Maksymalna moc wyjściowa ciągła3 W
Maksymalna moc szczytowa5 W
3 tryb zasilaniaContinuous Wave
ComfortPulse ™ 1
ComfortPulse ™ 2
Zasilanie bateryjnepojedynczy, akumulator Li-Ion; 3,7 V DC, 650 mA-h
Ustawienia10 fabrycznie załadowane i konfigurowalne przez użytkownika

2 dodatkowe konfigurowalne przez użytkownika
Wymiary183 mm (z dołączoną baterią),
∅ 18,7 mm
Waga98 g, z dołączoną baterią

STACJA ŁADOWANIA

Wymiary120 x 70 x 100 mm
Waga412 g
Porty ładowania4

Zalety lasera iLase:

Cała moc i kontrola skoncentrowana w jednym ręku.
Pełna bezprzewodowość, czyli brak pedału i jakichkolwiek kabli, co w praktyce oznacza porządek w gabinecie.
Wydajność i komfort pracy.
5 watów mocy szczytowej lasera i do 3 watów mocy ciągłej, co przekłada się na imponującą żywotność baterii.

Pobierz broszurę informacyjną lasera iLase:


BOLASE iLase.pdf