Kompresor stomatologiczny Turbo-Smart Cube

To najnowocześniejszy system ssący firmy Cattani.

Cattani jest bohaterem rewolucji na polu urządzeń ssących. W 2005 roku przezwyciężono koncepcję ssania o stałej prędkości - zmieniono radykalnie myślenie w tym zakresie, wraz z wprowadzeniem Turbo-Smarta, pierwszego ssaka stomatologicznego o zmiennej prędkości, w którym zastosowano inwertor.

Dziś, gdy badania i rozwój produktu doprowadziły do dodatkowych oszczędności energii elektrycznej i trwałości środowiska, w linii próżniowej prezentowane są także Micro-Smart i Turbo-Smart Cube.

Turbo-Smart Cube jest kontynuacją Turbo-Smarta. Jednostki Cube są mniejsze i cichsze niż ich poprzednicy, ale równie mocne, skonstruowane w oparciu o najnowsze technologie.

Najważniejsze ich cechy to:


 • niewielkie rozmiary;
 • zminimalizowany hałas;
 • niezrównana wydajność;
 • najwyższa technologia.

Istnieje możliwość bezprzewodowego połączenia Cuba z komputerem, co umożliwia śledzenie działania i interweniowanie w razie potrzeby.

Dzięki inwertorowi i oprogramowaniu Turbo-Smart Cube jest w stanie poradzić sobie w nawet najbardziej nieoczeki­wanych sytuacjach, utrzymując nieprzerwaną pracę.


   w trudnych warunkach pracy, np.: wysokiej temperaturze, Turbo-Smart kontynuuje działanie bez uszczerbku dla samej pompy. Dzieje się tak poprzez automatyczne obniżenie poziomu ssania, aż temperatura sama nie powróci do optymalnego poziomu ;
   w przypadku zbyt dużej ilości płynu spływającego z unitu, włącza się system auto-protekcji powodując natychmiastowe otwarcie zaworu recyrkulacji, co zapobiega zalaniu pompy. Taka sytuacja powoduje również momentalne spowolnienie pracy pompy ssącej, z minimalnym ledwo odczuwalnymi lub w ogóle zmianami siły ssania. Po odwirowaniu płynów system powraca do pełnej sprawności;
   w przypadku nagłych wahań napięcia i/lub chwilowych przepięć, system nie przestaje działać, dzięki skomputeryzowanej kontroli urządzenia;
   wszelkie możliwe nieprawidłowości są opisywane i pokazywane na ekranie wyświetlacza w trakcie pracy. Ta „samo-diagnostyka" w sposób istotny wpływa na szybką identyfikację i usunięcie usterki.

Turbo-Smart wyposażony jest w nową jednostkę ssącą Uni-Jet 75 i utrzymuje charakterystykę jego bezpośredniego poprzednika, o maksymalnym natężeniu przepływu 1600 l / min w wersji "A" i 1800 l / min w wersji "B" z przy maksymalnej obsłudze 4 unitów dentystycznych.

Specyfikacja

Parametry techniczne:

Turbo-Smart A Turbo-Smart B
Liczba operatorów23 z 40mm główną linią ssącą
4 z 50mm główną linią ssącą
Prąd znamionowy 7 Amp 9.8 Amp
Wkaźnik kW 1,45 kW1,87 kW
Kontrola ssania zmienna prędkość ssania zmienna prędkość ssania
Maksymalne RPM 4800 RPM 6200 RPM
Maksymalne ciśnienie ujemne* -210 mbar -210 mbar
Poziom głośności** 68,2 dB(A) 69,6 dB(A)
Poziom głośności z osłoną** 67,3 dB(A) 68,7 dB(A)
Wymiary650 x 355 x 400 mm 650 x 355 x 400 mm
Waga39,5 kg (z ISO)36 kg (z ISO)
ISO-18 System retencji amalgamatu Turbo-Smart A Turbo-Smart B
Maksymalny przepływ18 l/min18 l/min
Minimalny przepływ 0,5 l/min 0,5 l/min
Wskaźnik retencji 98,1%98,1%
Standard Zgodny z normą ISO 11143 - Sprzęt Stomatologiczny z separatorami amalgamatu

* Maksymalne podciśnienie może być łatwo obniżona poprzez system sterowania.
** Poziom ciśnienia akustycznego przetestowane zgodnie z normą ISO 3746-1979 (E).
Parametry: d = R lub 1,5 - szum tła: 34 dB (A) - Instrument Bruel & Kjærtype 2232. Poziom ciśnienia akustycznego zarejestrowany przy maksymalnej prędkości i głowicy.

Pobierz broszurę informacyjną Turbo-Smart Cube:


Turbo-Smart & Micro-Smart Cube.pdf