Poznań, 14-15 kwietnia 2018, godz. wykładów 09.00 – 17.00.


Kurs PROTOKOŁY LECZENIA APARATEM INVISALIGN. OD ANALIZY UŚMIECHU DO WPROWADZENIA SYSTEMU W ŻYCIE odbędzie się w Poznaniu w Concordia Design (Zwierzyniecka 3, 60-813 Poznań).

Celem kursu będzie przedstawienie wagi leczenia ortodontycznego w kontekście zdrowia i prawidłowego funkcjonowania całego układu stomatognatycznego. Podczas zajęć będą przedstawione możliwości leczenia aparatem Invisalign w uzyskiwaniu prawidłowej okluzji oraz prawidłowego wykończenia przypadku kontrolując prawidłową technikę i biomechanikę leczenia systemem Invisalign. Poznasz 7 kluczy do uzyskania w sposób przewidywalny prawidłowej okluzji używając systemu Invisalign. Dowiesz się jak zaplanować leczenie by uzyskać najlepszy rezultat estetyczny. Poznasz zasady przenoszenia informacji zaplanowanych w protokole DSD do aplikacji Invisalign. Dowiesz się jak przewidywalnie i bezpiecznie leczyć zarówno proste przypadki jak i bardziej skomplikowane.

Podczas kursu nauczysz się:

  • mechaniki ortodontycznej zaadaptowanej do techniki Invisalign,
  • jak odpowiednio diagnozować pacjenta oraz jak planować leczenie,
  • jak czuć się pewnie podczas stosowania techniki Invisalign,
  • używania attachmentów w systemie Invisalign, różnica pomiędzy aktywnymi a pasywnymi attachmentami,
  • rozpoznawania jakie ruchy zębów są niemożliwe do wykonania i jak wykonywać korektę tych ruchów,
  • jak sekwencjonować leczenie by było przewidywalne,
  • jakie ruchy powinny być wykonane równocześnie a jakie indywidualnie,
  • jak planować leczenie kompleksowe, rola leczenia ortodontycznego i rola leczenia protetycznego,
  • jak leczyć systemem Invisalign: zgryzy krzyżowe, klasy II,III, powiększony overjet i overbite, średnie i nasilone stłoczenia, pacjentów z wąskimi łukami.

Kurs jest przeznaczony dla lekarzy stomatologów, ortodontów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności o leczenie z zastosowaniem alignerów.

Prowadzący: Dr Iván Malagón Juárez
Dr Iván Malagón Juarez zdobył swoje wykształcenie na Uniwersytecie w Madrycie w 2002 roku oraz skończył specjalizację z ortodoncji, ortopedii i chirurgii ortognatycznej na Uniwersytecie Południowej Missisippi. Jest niezwykłym dentystą znajdującym się pośród 40 najbardziej znaczących lekarzy w «The Excellence of Medicine in Spain» opublikowanych przez wydawnictwo LastWord. Jest dyrektorem programów podyplomowych «Clear Orthodontics Master Class» oraz «Clear Ortho International Program COIP». Był wykładowcą dla Align Technology w latach 2008-2012 oraz wykładowcą w ponad 100 zaawansowanych kursach, między innymi, zjazdach i forach DGOG czy sympozjum ortodoncji plastycznej. Jest diamentowym dostawcą Invisalign od 2012 roku z ponad 2000 przypadków wyleczonych dzięki alignerom Invisalign. Jest członkiem Hiszpańskiego Towarzystwa Ortodontycznego oraz stałym ekspertem od spraw zdrowotnych dla magazynów takich jak: Vogue, Marie Claire, Luxury News. Dr Malagon otrzymał również złoty medal za prestiż zawodowy przyznawany przez kręg przedsiębiorców “Europe 2001 Forum”.

Termin: 14-15 kwietnia 2018

Godziny wykładów – 9:00 – 17:00

Wykład będzie tłumaczony symultanicznie na język polski.

Miejsce: Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3, Poznań