Zrozumieć T-SCAN cyfrowy system rejestracji i analizy zwarcia oraz jego integrację z innymi urządzeniami
dla lepszej diagnozy i leczenia.

OPIS KURSU:
Kurs poświęcony jest zarządzaniu kontaktami okluzyjnymi przy użyciu systemu T-Scan. Prezentacja podstaw działania i interpretacji pozwoli uczestnikom dowiedzieć się, w jaki sposób cyfrowa prezentacja rozkładu w czasie kontaktu i sił, może pomóc w decyzjach dotyczących leczenia, które poprawiają wyniki okluzji pacjenta, bez względu na to, która filozofia okluzyjna jest stosowana.
Podczas kursu zostaną omówione konsekwencje kliniczne wynikające z wadliwego lub niedoskonałego zarządzania okluzją. Dowiesz się jak podjąć właściwą decyzję, niezależnie czy masz do czynienia z hiper- lub hypo-okluzją, o potrzebie podwyższenia lub obniżenia powierzchni zgryzowej. Dowiesz się też, w jaki sposób można zastosować kliniczne zasady zarządzania okluzją, od rutynowych procedur odbudowy do złożonych procedur, takich jak licówki kosmetyczne i implanty. Kurs ten jest przeznaczony dla wszystkich dentystów: lekarzy ogólnych, protetyków, periodontologów i ortodontów.
Zastosowanie nowych technologii w codziennej praktyce stomatologicznej do których należy cyfrowy system rejestracji i analizy zwarcia T-SCAN wymaga od użytkownika szczegółowej wiedzy nt. stosowanego urządzenia i umiejętności praktycznych umożliwiających jego prawidłowe używanie. Uzyskane wyniki bowiem nie mają żadnego znaczenia jeżeli są nieprawdziwe i jeżeli nie potrafimy ich interpretować, co jest niezbędne by postawić prawidłową diagnozę. Diagnozę, która jest podstawą dalszego prawidłowego leczenia. Integracja systemu T-SCAN z innymi urządzeniami takimi jak skaner wewnątrzustny, elektromiograf czy analizator wibracji stawów skroniowych pozwala na jeszcze lepsze stawianie diagnozy i w efekcie lepsze leczenie.
Wykład będzie tłumaczony symultanicznie na język polski. Dla Uczestników przygotowany jest obszerny skrypt w języku polskim lub angielskim (do wyboru).
T-SCAN to:
Intuicyjne w obsłudze narzędzie do wizualizacji nieprawidłowości zwarcia – edukacja pacjenta i przedstawienie sposobu leczenia
- Precyzyjne dane pomiarowe to większy komfort pracy i lepsze rezultaty;
- Ograniczenie do minimum korekt i nieodpłatnych wizyt powtórnych – idealne dopasowanie już za pierwszym razem;
- Większa trwałość wypełnień i uzupełnień dzięki identyfikacji negatywnych sił;
- Możliwość bieżącego monitorowania zgryzu pacjentów.
Podczas szkolenia prowadzący zaprezentuje przypadki i nagrania, aby zademonstrować:
- W jaki sposób system T-Scan może zostać włączony do diagnostyki i leczenia;
- Ograniczenia wskazań kalki zgryzowej - czy duży ślad oznacza dużą siłę?;
- Kiedy należy nadbudować strukturę zęba, aby uzyskać właściwe prowadzenie, zamiast zbierania struktury zęba, by usunąć interferencje;
- Dlaczego ustawienie czasu kontaktowania ma pierwszeństwo nad dopasowaniem sił kontaktu;
- Dlaczego opóźniony kontakt zwarciowy na implantach jest ważny i jak go opóźnić, nie eliminując zwarcia;
- Jak chronić odbudowy ceramiczne przed nierozpoznanymi siłami okluzyjnymi;
Plan kursu:
- Ograniczenia kalki zgryzowej;
- Zarządzanie kontaktami zwarciowymi w czasie;
- Co zrobić, by oprogramowanie działało szybko i łatwo;
- Co oznaczają poszczególne ikony, obrazy i wykresy;
- Jak wyznaczyć i skrócić czas okluzji;
- Jak wyznaczyć i skrócić czas dyskluzji;
1. Wprowadzenie do komputerowego zarządzania okluzją
2. Działanie oprogramowania
3. Pozyskiwanie i interpretacja danych
4. Integracja T-Scan z innymi urządzeniami
5. Aplikacje kliniczne
Prowadzący: dr Chris Stevens (San Praire, Wisconsin)
Absolwent Marquette University School of Dentistry, jest wykładowcą o międzynarodowej renomie w tematyce zasad okluzji, diagnostyce i leczeniu zaburzeń skroniowo-żuchwowych, kształtowania uśmiechu, odbudowy pełnego uzębienia i implantologii. Od ponad dwóch dekad jest aktywnym wykładowcą i miał przyjemność wykładać dla tysięcy przedstawicieli zawodów medycznych obejmujących dentystów, medyków, chiropraktyków i fizykoterapeutów w kraju i zagranicą.
Od 1991 roku prowadzi szkolenia dla lekarzy i ich personelu pomocniczego z zakresu prawidłowego używania sprzętu wspomaganego komputerowo stosowanego w stomatologii. Urządzenia te znalazły szeroko zaakceptowane zastosowanie w diagnozowaniu i leczeniu zaburzeń skroniowo-żuchwowych, repozycjonowaniu 3-D żuchwy, zasadach okluzji i procesach zarządzania okluzją.
Dr Stevens jest współzałożycielem Wielospecjalistycznej Kliniki Bólu Uczelni Medycznej w Wisconsin. Obecnie wykłada zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i w Europie, utrzymując centrum kształcenia - Centrum Badań Zaawansowanych z Estetyki Funkcjonalnej i Odtwórczej oraz prowadząc praktykę prywatną w Sun Prairie, Wisconsin. Jest również autorem wielu publikacji m.in.Technology to Control Excessive Occlusal Contact Force (2016)
Termin: 31 maja 2019
Godziny wykładów – 13.00 – 20.00Miejsce: Hotel Novotel Malta Poznań
Termalna 5, 61-028 PoznańLiczba miejsc ograniczona
Inwestycja:
Rejestracja i płatność do 25 marca – 650 PLN
Rejestracja i płatność po 25 marca – 750 PLN
Rejestracja i płatność po 25 kwietnia – 800 PLN
REJESTRACJA:
W wiadomości zwrotnej otrzymają Państwo potwierdzenie rezerwacji oraz wszelkie potrzebne dane do przelewu.
UWAGA!
ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZAKUPU SZKOLENIA W PAKIECIE ZE SZKOLENIEM: "Digital dentistry and Complete Care Dental Practice" - 3 dni szkolenia 31.05-2.06.2019 r.:
rejestracja i płatność do 25 marca 2019 – 3097 PLN
rejestracja i płatność po 25 marca 2019 – 3567 PLN
rejestracja i płatność po 25 kwietnia 2019 – 4187 PLN