Laser stomatologiczny


Laser stomatologiczny to urządzenie zdobywające coraz większe uznanie wśród profesjonalistów, którzy włączają je do swojej codziennej praktyki. Powszechne zastosowanie laserów w stomatologii to niedaleka przyszłość – jesteśmy na to przygotowani. W tej dziedzinie Biodent stawia na wiodącą amerykańską markę Biolase oraz sprawdzoną niemiecką markę A.R.C. Laser.

Dzięki mocy laserów stomatologicznych większość procedur dentystycznych można wykonać bezpiecznie i z minimalną inwazyjnością. Narzędzie to umożliwia zachowanie integralności zębów i pobliskich tkanek. Ułatwia także usuwanie próchnicy ze znacznie większą precyzją. Laser niszczy bakterie, wyjaławiając ubytek, bez konieczności sięgania po wiertło czy stosowania pośrednich metod, takich jak korony czy mosty. Takie postępowanie pozwala zmniejszyć koszty leczenia, a także podnieść jego komfort. W wielu przypadkach przestaje być konieczne stosowanie środków znieczulających czy narzędzi emitujących nieprzyjemne dla pacjenta wibracje.

Zaletą laserów Biolase jest także możliwość wykonywania bezkrwawych zabiegów na dziąsłach. Po ich zastosowaniu nie występuje obrzęk. Innymi sposobami na zastosowanie laserów stomatologicznych jest usuwanie przerostów tkanek i włókniaków w obszarze jamy ustnej, podcinanie wędzidełek wargi czy pogłębianie przedsionka jamy ustnej. Zabiegi te zwykle są zupełnie bezbolesne.

Prezentowane lasery mają ponad 80 różnych zastosowań w zabiegach na tkankach miękkich i twardych oraz tkance kostnej. Wraz z rozwojem swoich umiejętności, dentysta zwiększa zakres i liczbę zabiegów oferowanych pacjentom, gwarantując im najlepszą możliwą opiekę, osiągając szybki zwrot z przeprowadzonej inwestycji.