NOMAD Pro 2

Nomad Pro 2 - przenośny aparat RTG renomowanej marki Aribex NOMAD.

Nowy model Nomad jest lepszy, w porównaniu z poprzednim, praktycznie w każdym aspekcie:
- jest bardziej wytrzymały;
- jeszcze bardziej niezawodny;
- posiada zdecydowanie wydajniejszą baterię.


 • Jeden NOMAD może zastąpić kilka konwencjonalnych aparatów naściennych i jest nieporównywalny przy pracy w terenie.
 • To NOMAD „przychodzi do pacjenta”, a nie na odwrót. Nie trzeba opuszczać stanowiska pracy, dzięki czemu zyskuje się cenny czas i usprawnia pracę.
 • Jedyną wartością, która wymaga ustawienia jest czas ekspozycji, który wprowadza się na prostym w obsłudze wyświetlaczu cyfrowym.
 • Zdjęcia kontrolne mogą być robione w czasie wykonywanej procedury, co przyczynia się do zwiększenia ilości informacji diagnostycznych i możliwości bardziej szczegółowej analizy.
 

ZALETY NOMAD Pro 2:


   MOBILNOŚĆ - waży 2,5kg, jest bezprzewodowy i niezależny od zmian napięcia zasilającego, ładowany bateriami.
   POPRAWA JAKOŚCI I WYDAJNOŚCI - zdjęcia kontrolne mogą być robione w czasie wykonywanej procedury, w każdym momencie, co przyczyni się do większej ilości informacji diagnostycznych i szczegółowej analizy. To NOMAD "przychodzi do pacjenta", a nie na odwrót. Nie trzeba opuszczać stanowiska pracy, dzięki czemu zyskuje się cenny czas i usprawnia pracę.
   ŁATWOŚĆ UŻYCIA - jedyną wartością, która wymaga ustawienia jest czas ekspozycji, który wprowadza się na prostym w obsłudze wyświetlaczu cyfrowym. Prosta obsługa i oszczędność czasu są szczególnie ważne przy pracy z dziećmi.
   GOTOWOŚĆ DO PRACY W KAŻDYM MIEJSCU - NOMAD jest doskonały gdy trzeba podróżować: misje humanitarne, objazdowe gabinety stomatologiczne z podstawowym sprzętem, które często muszą funkcjonować w trudnych i ograniczonych warunkach. Warto tu wspomnieć, że NOMAD został stworzony dla potrzeb Armii Amerykańskiej, aby mogła ona sprawnie i fachowo leczyć żołnierzy.

Nowy, ulepszony design.

NOMAD Pro 2 wyposażony jest w nowo zaprojektowaną rękojeść wraz z baterią, złącza podczerwieni oraz nową ładowarkę, która poprawia stabilność systemu i zwiększa wydajność baterii. Trwałość urządzenia jest wzmocniona poprzez ponownie zaprojektowany interfejs użytkownika, który jest bardziej odporny na zarysowania i wilgoć.

NOMAD Pro 2 wykonuje najwyższej jakości zdjęcia diagnostyczne

zarówno na filmach jak i przy użyciu nośników cyfrowych.

Bezpieczeństwo użytkowania

Zewnętrzny ekran promieniowania rozproszonego i wewnętrzne osłony głowicy są specjalnie skonstruowane, by w sposób optymalny chronić operatora przed promieniowaniem. W rzeczywistości napromieniowanie wynikające z używania aparatu NOMAD jest wielokrotnie niższe niż dopuszczalne przez FDA - wartość całkowitej dawki ekspozycyjnej aparatu NOMAD jest mniejsza niż 1% dopuszczalnych wartości dla personelu fachowego RTG.

<1%

NORMY DOPUSZCZALNEGO NAPROMIENIOWANIA

Specyfikacja

Parametry techniczne:

Napięcie anodowe60 kV DC
Prąd anodowy2,5 mA
Zakres czasowy ekspozycji0.02 - 1.00 s
Ognisko geometryczne0,4 mm
Filtracja właściwa> 1,5 mm Al
Odległość skóra – źródło promieniowania20 cm
Średnica wiązki promieniowania60 mm okrągła
Cykl pracy1:60
BateriaLitowo-polimerowy, 22.2V, 1,25 Ahr
Całkowita waga2,5 kg

Zalety budowy NOMAD Pro 2:

Najmniejsze na świecie ognisko 0,4 mm występujące w punktowych aparatach RTG, gwarantujące ostre obrazy o wysokiej rozdzielczości;
wysokiej częstotliwości generator 60kV DC RTG produkujący czysty obraz przy jednoczesnym zmniejszeniu dawki pacjenta;
ponad 100 zdjęć z jednego naładowania wbudowanego w uchwyt akumulatora;
umiejscowienie akumulatora gwarantujące łatwość wymiany;
symbol baterii w interfejsie użytkownika LCD wyświetlający aktualny poziom naładowania i wskazujący, kiedy należy zrobić to ponownie;
poza stomatologią, zastosowanie w weterynarii, kryminalistyce oraz medycynie sądowej;
produkt objęty roczną gwarancją producenta.