KAVO OP 3D

KAVO OP 3D jest idealnym wyborem na pierwszy tomograf 3D.

Każda funkcja tomografu OP 3D została zaprojektowana z myślą o usprawnieniu pracy w gabinecie. Przygotowanie aparatu do badania jest szybkie dzięki intuicyjnemu systemowi pozycjonowania pacjenta i graficznemu interfejsowi użytkownika. Protokoły obrazowania są tak zdefiniowane, aby ich obsługa była prosta i wydajna.


  • Pantomograficzny skan 2D dostępny w ciągu 9 sekund.
  • ORTHOfocus™ do automatycznego rozpoznawania najlepszej warstwy obrazów pantomograficznych 2D.
  • 4 rozmiary pola obrazowania z możliwością swobodnego ustawienia: 5 x Ø 5 cm, 6 x Ø 9 cm, 9 x Ø 11 cm, 9 x Ø14 cm (opcja).
  • SMARTVIEW™ 2.0 umożliwia precyzyjne pozycjonowanie skanu i bardzo elastyczną liczbę rozmiarów pól obrazowania.
  • 4 rozdzielczości obrazu 3D (niska dawka, standard, wysoka rozdzielczość, tryb endo).
  • Funkcja QUICKcompose™ umożliwia szybkie, automatyczne przeglądanie obrazu po zakończeniu skanowania.

Dzięki pojawieniu się OP 3D wybór pierwszego tomografu 3D stał się prosty. Cztery rozdzielczości obrazu i maksymalnie cztery objętości skanu gwarantują pełną funkcjonalność diagnostyczną.

Cztery zdefiniowane objętości skanu


Pola obrazowania urządzenia OP 3D zostały dobrane na podstawie faktycznych potrzeb klinicznych. Pole obrazowania 5 x Ø 5 cm z trybem endo jest optymalne do zdjęć celowanych i diagnostyki pojedynczych zębów. Pole obrazowania 6 x Ø 9 cm daje możliwość skanowania żuchwy lub szczęki, zaś pole 9 x Ø 11 cm umożliwia obrazowanie obu naraz. Największe pole obrazowania 9 x Ø 14 cm, umożliwia przeprowadzenie badań stawów skroniowo-żuchwowych i dróg oddechowych. Ponadto SMARTVIEW™ 2.0 umożliwia wybranie optymalnego pola obrazowania dla danego wskazania, ponieważ wysokość i szerokość pola można swobodnie dostosowywać z poziomu obrazu scout.

SMARTVIEW™ 2.0 – nowy wymiar kontroli i elastyczności


Dzięki OP 3D można łatwo i dokładnie kontrolować lokalizację pola obrazowania. Zmiana wysokości lub szerokości pola obrazowania jest łatwa z poziomu interfejsu użytkownika. Interfejs SMARTVIEW™ 2.0 umożliwia wygenerowanie dwuwymiarowych obrazów scout przed faktycznym badaniem CBCT, co pozwala potwierdzić dokładną lokalizację pola obrazowania i dostosować ją oraz rozmiar pola do rzeczywistych potrzeb.
Możliwość ustawienia pola obrazowania


W przypadku OP 3D liczba rozmiarów pól obrazowania jest bardzo elastyczna. Ponadto interfejs użytkownika SMARTVIEW™ 2.0 umożliwia wybranie optymalnego pola obrazowania dla danego wskazania, ponieważ wysokość i szerokość pola można swobodnie dostosowywać z poziomu obrazu scout.

Programy dopasowane do potrzeb klinicznych


Aby sprostać potrzebom praktyk o szerokim zakresie usług, OP 3D oferuje protokoły standardowe, pediatryczne i panoramiczne z segmentacją, boczne projekcje stawu skroniowo-żuchwowego i zdjęcia skrzydłowo-zgryzowe.Program pediatryczny i skrzydłowo-zgryzowy są kolimowane pod względem wysokości dla dodatkowej redukcji dawki.

Teraźniejszość: kompleksowa diagnostyka. Przyszłość: pełna integracja danych


Aparat OP 3D dostarczany jest z programem do przechwytywania obrazów SmartScan STUDIO™. Do analizy skanów 3D przeznaczony jest program InVivo™. Urządzenie jest przygotowane na przyszłą współpracę z DTX Studio™ - nową platformą do diagnostyki 2D i 3D, która umożliwi integrację danych cyfrowych na zupełnie nowym poziomie. To kompleksowe rozwiązanie projektowane jest tak, aby w przyszłości obsługiwać różne dziedziny nowoczesnej stomatologii.
DTX Studio™ jest kompatybilny z systemami operacyjnymi Windows oraz MAC. W przyszłości pozwoli na integrację urządzeń i programów KaVo w jeden, uniwersalny system pracy.

Specyfikacja

Parametry techniczne:

Ognisko 0.5 mm IEC 336 (IEC 60336/2005)
Napięcie lampy60 – 95 kV
Prąd lampy2 – 16 mA
Odbiornik obrazuCMOS
Wielkość piksela (czujnik i obraz)
(obr. 2D/panoramiczne)
99 µm
Wielkość piksela (czujnik i obraz)
(obr. 3D / CBCT)
80 μm – 400 μm
Czas skanowania/naświetlania
(obr. 2D/panoramiczne)
9 s
Czas skanowania
(obr. 3D / CBCT)
27 –45 s
Czas naświetlania
(obr. 3D / CBCT)
1.7 – 20 s
Wysokość pola obrazu
(obr. 2D/panoramiczne)
147 mm
Wielkości skanu (wys. x Ø)
(obr. 3D / CBCT)
5x5, 6x9, 9x11, 9x14 cm (opcjonalnie)
Programy obrazowe
(obr. 2D/panoramiczne)
Standardowy, Segmentacja, Pediatryczny, Stawy skroniowo-żuchwowe, zdjęcia skrzydłowo-zgryzowe
bsługa DICOMTAK
Wymiary (W x S x G) (z Ceph)2414 x 965 x 1,405 mm (2414 x 1995 x 1405 mm)
Waga (Waga z Ceph) 200 kg (250 kg)

Pobierz broszurę informacyjną KAVO OP 3D:


KAVO OP 3D.pdf