QuadraTENS

To urządzenie firmy Bioresearch, które zapewnia bezpieczną, prostą, tanią i skuteczną alternatywę do stosowania środków farmakologicznych przy bólach okolicy twarzoczaszki.

W przeciwieństwie do leków przeciwbólowych stymulacja QuadraTENS nie wywołuje skutków ubocznych (m.in. nudności, zmęczenia, itp.). W ciągu ostatnich szesnastu lat wielu klinicystów i pacjentów odkryło, że QuadraTENS jest niezwykle pomocny w leczeniu bólu w obrębie twarzy, głowy i szyi.

QuadraTENS następca BioTENS to kompaktowy, ultra-niskiej częstotliwości, transdermalny elektryczny stymulator neuralny (ULF-TENS). ULF-TENS wysyła precyzyjnie regulowany, rytmiczny bodziec stymulujący zarówno dla mięśni żucia, jak i twarzy. Pojedyncza para elektrod zapewnia delikatną stymulację, za pośrednictwem piątego (V) i siódmego (VII) nerwu czaszkowego, dzięki czemu korzystny efekt jest widoczny zarówno w mięśniach narządu żucia i twarzy.

W porównaniu z jednostkami 3-elektrodowymi,które wymagają elektrody uziemiającej z tyłu szyi system 4-elektrodowy QuadraTENS został oceniony przez pacjentów jako "znacznie bardziej komfortowy". Praktycy doceniają TENS głównie z powodu możliwości precyzyjnej kontroli równowagi pomiędzy stroną prawa i lewą. Opcjonalne umieszczenie elektrod, na tylnym trójkącie szyi, obustronnie, zapewnia stymulację jedenastego (XI) nerwu czaszkowego, który odpowiada za unerwienie mięśnia czworobocznego i mięśnia mostkowo-obojczykowo-sutkowego . Oczywiście elektrody można umiejscawiać także w innych okolicach.

 

Kiedy QuadraTENS stosuje się w celu rozluźnienia mięśni przed przystąpieniem do klinicznej rejestracji zgryzu to rejestrując aktywność elektryczną za pomocą elektromiografu (BioEMG III) można obserwować wpływ ULF-TENS na mięśnie. BioEMG III może pokazywać poziomy aktywności przed i po zastosowaniu stymulatora TENS. Wielu pacjentów z bólem wykazuje większą aktywność mięśni przed stymulacją i mniejszą aktywność po stymulacji.

 

Specyfikacja

Parametry techniczne:

Impuls dwufazowy, zmienna symetria z zerowym składnikiem netto prądu stałego
Sygnał prąd stały; parametry wyjściowe stabilne w stosunku do zakresu baterii
Zakres amplitudy 0,7mA do 80mA
Zakres szybkości impulsu 300 do 900 mikrosekund
Zakres częstotliwości60 impulsów/minuta
Zakres równowagi1:3 do 3:1
Opóźnienie kanału 28 milisekund
Wskaźniki zewnętrznezielona dioda = tryb normalny
żółta migająca = oczekiwanie
czerwona = 8 impulsów przy 800 Hz
Kontrola kontrola równowagi wyrównuje prawą i lewą reakcję mięśniową
nastawa amplitudy od 1 do 9 służy do ustawienia intensywności
ZasilanieBateria 9 wolt, ponad 100h przy normalnym użytkowaniu

Pobierz broszurę informacyjną QuadraTENS:


QuadraTENS.pdf