Laser stomatologiczny Waterlase MD TURBO

Laser Waterlase MD TURBO firmy Biolase to przełomowe urządzenie w dentystycznej laserowej technice optycznej.

Wykorzystanie kombinacji energii lasera ErCr:YSGG (Irt-Stront-Gal-Granat) o długości fali 2780 nm i rozpylonych cząsteczek wody, w procesie zwanym HydroPhotonics™ umożliwia wykonanie niemal wszystkich procedur dentystycznych na tkankach miękkich i twardych w obrębie jamy ustnej. Zastosowanie lasera pozwala na pracę bardziej precyzyjnymi, niż dotychczas, metodami mikroinwazyjnymi z zachowaniem zdrowych struktur zębów oraz strukturalną integralnością zęba i przylegających tkanek, bez ich uszkadzania.


 • Zastosowana w tym laserze po raz pierwszy końcówka kątnicowa MD TURBO™ z zaprojektowaną komputerowo roboczą końcówką optyczną, zastąpiła dotychczas stosowane tradycyjne końcówki dając więcej możliwości i lepsze wyniki pracy.
 • Końcówki optyczne (optical tip MX5-500 mikronów czy MX7-700 mikronów) są w stanie skupić wiązkę lasera do plamki ogniskowej o wymiarach 500 μm lub 700 μm.
 • Nowa kątnica MD TURBO™ zwiększa szybkość cięcia tkanek, co wpływa istotnie na skrócenie czasu zabiegu, a opracowanie ubytków klasy II–V jest wykonywane w takim samym czasie, jak z powszechnie używaną turbiną szybkoobrotową, z tą różnicą, że opracowywanie odbywa się całkowicie bezkontaktowo, ząb lub tkanka kostna są lepiej chłodzone, wyeliminowane są całkowicie wibracje powodujące mikropęknięcia, a doskonała precyzja lasera czyni stosowaną technikę mikroinwazyjną.

Rewolucyjna metoda Endolase RFT™

ustanawia nowe standardy leczenia endodontycznego

Zalety nowych końcówek EndoTips™


Dzięki zastosowaniu nowych końcówek EndoTips™, emitujących energię promieniowo, liczba wysoce opornych bakterii Enterococcus faecalis zostaje zredukowana o 99,7%. Wymagany czas to zaledwie 2-3 minuty, w porównaniu z czasem 20-30 minut w metodzie konwencjonalnej. Dzięki temu powierzchnia kanałów zębowych jest czysta, a kanaliki zębinowe otwarte. Metoda została zatwierdzona przez Food and Drug Administration w czerwcu 2008 roku.

Zastosowanie lasera w procedurach dotyczących tkanek twardych w obrębie jamy ustnej:


   opracowywania ubytków próchniczych klasy I, II, III, IV i V, bez wytwarzania niekorzystnego efektu termicznego oraz mikropęknięć występujących wskutek wibracji wierteł w końcówkach wysokoobrotowych;
   do osteoplastyki, osteotomii, apikoektomii;
   podnoszenia zatok szczękowych, z bardzo szerokim marginesem bezpieczeństwa, bez powodowania zwęglania tkanek i z doskonałym efektem klinicznym;
   kiretażu laserowego, wydłużania koron, preparacji powierzchni zębów do założenia licówek, o zdecydowanie zwiększonej powierzchni retencyjnej.

Waterlase MD Turbo - nowa jakość pracy z pacjentem


Poprzez ograniczenie konieczności znieczulenia, odnowa pełnego uzębienia może być zakończona w ciągu jednej wizyty. Waterlase MD Turbo pozwala na obsługę szerszej gamy procedur, nie ma więc potrzeby, aby dzielić pracę i tłumaczyć poszczególne procedury pacjentowi, co eliminuje jego niepokój. Dzięki wyjątkowej wszechstronności, inwestycja w MD Turbo szybko się zwróci i zmniejszy liczbę pacjentów kierowanych dotąd, ze względu na brak odpowiednich narzędzi, na zewnątrz - do innych specjalistów.

Dzięki właściwościom lasera wiele procedur dentystycznych, które przy zastosowaniu metod tradycyjnych wymagają znieczulenia, można przeprowadzić bezbólowo, bez konieczności stosowania środków znieczulających lub ograniczenia się jedynie do znieczulenia miejscowego.

Jest to szczególnie istotne u osób z chorobami, które ograniczają lub wręcz są przeciwwskazaniem do stosowania środków znieczulających, u alergików, osób obawiających się znieczuleń iniekcyjnych (ok. 70% pacjentów) oraz u dzieci.

Jak pokazują badania - aż 75% dorosłych w Stanach Zjednoczonych doświadcza pewnego stopnia lęku stomatologicznego. Nie ma wątpliwości, że w Polsce jest podobnie. Wiertła, igły i zdrętwiałe wargi mogą sprawić, że Ci ludzie nie będą mieli pozytywnego i aktywnego podejście do zdrowia jamy ustnej. To można jednak zmienić. Sprawdzono bowiem, że Waterlase MD Turbo, dzięki innowacyjnej technologii laserowej, pomaga przyciągnąć nowych pacjentów i daje wzrost akceptacji leczenia z dnia na dzień, co może w szybkim czasie pokryć koszty lasera, zapewniając alternatywę wiertłom i zastrzykom.

Specyfikacja

Parametry techniczne:

Klasyfikacja laseraIV
Długość faliEr, Cr: YSGG, 2780 nm
Moc0,1 do 8,0 W
Tempo powtarzalności impulsów 10-50 Hz do wyboru
Impuls energii0-300 mJ
Czas trwania impulsu60 i 700 μsec
Napięcie100-230 VAC
Wymiary270 x 480 x 910 mm
Waga 34 kg

Pobierz broszurę informacyjną lasera Waterlase MD TURBO:


BIOLASE Waterless MD Turbo.pdf