DOŚWIADCZENIE JEST NASZYM ATUTEM.

Pasja, innowacyjne myślenie. Od tego się zaczęło.

 • Był rok 1989

  trzech młodych doktorów farmacji, pracowników naukowych Akademii Medycznej w Poznaniu, zaryzykowało i zrobiło coś, czego nikt dotąd nie uczynił. Tak powstał BIOFARM, pierwsza w Polsce prywatna hurtownia farmaceutyczna z apteką w Poznaniu. Kolejnym istotnym krokiem było wyodrębnienie w ramach firmy działu stomatologii. Profesjonaliści znaleźli tym samym partnera, u którego mogli kupić materiały stomatologiczne.
 • W roku 1990

  firma wprowadza na rynek niemiecką firmę VOCO i wciąż się rozwija.
 • W roku 1991

  portfel firmy zostaje poszerzony o nowoczesne rentgenowskie aparaty pantomograficzne i unity dentystyczne fińskich producentów Soredex i Finndent.
 • W roku 1992

  powstaje BIODENT, firma, która koncentruje swą działalność na dystrybucji materiałów i sprzętu stomatologicznego. Kolejno wprowadza na rynek międzynarodowych liderów z branży.
 • Od roku 1993

  rozpoczyna się kolejny ważny etap rozwoju firmy - intensywna sprzedaż aparatury rentgenowskiej dla stomatologii.
 • Rok 1994

  Firma wprowadza na rynek system Digora, pierwszą na świecie radiografię cyfrową wykorzystującą specjalne płytki obrazowe do wykonywania cyfrowych zdjęć RTG. BIODENT stał się gwarancją jakości i znalazł się w czołówce rankingu krajowych dystrybutorów sprzętu stomatologicznego.
 • Rok 1996

  w ofercie BIODENTU znalazła się najnowocześniejsza kamera wewnątrzustna Ultracam III.
 • W 1998 roku

  wprowadzone do oferty firmy komputerowy system rejestracji i analizy zgryzu T-Scan II oraz aparat RTG Cranex Tome, wykonujący warstwowe zdjęcia przekrojowe, wykreowały BIODENT jako dystrybutora szeroko rozumianej technologii hi-tech dla stomatologii.
 • W 2002 roku

  po raz pierwszy Polsce BIODENT zaprezentował Waterlase - laser hydrokinetyczny Er,Cr : YSGG do tkanek twardych i miękkich firmy Biolase. Nawiązał także współpracę z firmą Cattani, światowym liderem w dziedzinie ssaków i kompresorów stomatologicznych.

BIODENT DZIŚ - TO PRESTIŻ I SATYSFAKCJA

Wciąż się rozwijamy. Nasi klienci nie chcą półśrodków.

 

Prestiż Waszej marki to nasz cel.


Nie interesują nas rozwiązania zastępcze. Dążymy do ideału i dlatego chcemy sprzedawać technologie dla nowoczesnej stomatologii. Najlepsze co możemy zapewnić - najlepszym na rynku.

Rozumiemy potrzeby naszych klientów. Jeśli jest decyzja o inwestycję w sprzęt do gabinetu stomatologicznego - to musi być to inwestycja w jakość, która nie zawiedzie.

WASZ SUKCES TO NASZA PRZYSZŁOŚĆ

 

BIODENT jest dziś spółką jawną.

To co jest istotne to fakt, że jest też firmą rodzinną.
Wszystko co ważne wiążemy z tą marką.

Dlatego gwarantujemy kontynuację, bezpieczeństwo oraz dynamiczny rozwój.